דרעי מגיב לגפני: "לא רוצים אותנו חזקים, חוששים מאיתנו"

ביום חמישי תקף חבר הכנסת משה גפני את ש"ס במהלך כנס סגור שהתקיים ברחובות כשבין היתר אמר: "אולי יש איזה בית סוהר שהם עשו בו מהפיכה. ש"ס לא עשו שום מהפיכה" ■ דרעי הגיב לדבריו במהלך כנס בחירות בעיר עכו ■ "אותו אחד שפער את פיו אתמול, הוא היה עוזר שלי באזור הדרום כשהייתי שר פנים" ■ "בשנים האחרונות נעצרנו, הוא גם יודע בדיוק את הסיבה"

אריה דרעי בצפת. צילום: אלימלך גרסטל
אריה דרעי בצפת. צילום: אלימלך גרסטל

לאחר דבריו של יו"ר דגל התורה חבר הכנסת משה גפני בכנס סגור שהתבטא כנגד דרעי. משיב דרעי לאמירותיו וקובל על התנהלותה של יהדות התורה בנוגע לפילוג הש"סי. את הדברים אמר דרעי במהלך כנס בחירות שהתקיים בעיר עכו בשעות הצהריים.

בפתח דבריו התייחס דרעי לדבריו של חבר הכנסת גפני שהתבטא על המהפכה של ש"ס ואמר כי "אולי יש איזה בית סוהר שהם עשו בו מהפכה". "הוא (משה גפני) אמר שעשינו מהפכה בבתי הכלא, כביכול", פתח דרעי. "זה אומר נציג חרדי, זה לא יאיר לפיד. ה' ירחם".

בהמשך דבריו הזכיר דרעי את דברי הרב שך ששיבח את פעילותו בשנים בהם כיהן כשר הפנים. "הוא שכח. הוא היה נוכח כשמרן ראש הישיבה הרב שך, ואני מדבר אתכם לפני 20 וכמה שנים, אמר ש'מה שעשה הבחור הזה שנה אחת לא עשתה אגודת ישראל במשך 40 שנה'. אני לא אומר את זה על עצמי, זה הרב אמר".

"אמנם הוא התנצל", המשיך דרעי. "אז אני לא רוצה יותר מדי, אותו אחד שפער את פיו אתמול (משה גפני), הוא היה עוזר שלי באזור הדרום כשהייתי שר פנים. הוא היה אחראי על כל הכוללים באזור הדרום". בהמשך 'עקץ' את ישי על השנים בהם עמד בראשות ש"ס: "בשנים האחרונות נעצרנו לצערי הרב, אבל הוא גם יודע בדיוק את הסיבה למה".

בהתייחסו להתנהלות דגל התורה בנושא מפלגתו של ישי, טען דרעי כי 'דגל' מעניקה רוח גבית לישי שהתבטאה בין היתר בפגישתו עם הגראי"ל שטיינמן טרם פתיחת המפלגה. "לא לחינם הם שומרים על אותו יושב ראש שהיה לפנינו", סיים דרעי. "זה היה נוח להם אדם חלש, לצערנו הרב. הם לא רוצים אותנו חזקים. הם חוששים מאיתנו חזקים. אבל אנחנו צריכים לזכור את זה. אם אין אני לי מי לי, מי ידאג לנו? מי ידאג לכל המוסדות שלנו?".

דבריו של דרעי באו לאחר התבטאויותיו של גפני במהלך כנס סגור שהתקיים ביום חמישי ברחובות שם מתח ביקורת חריפה על ש"ס. "אני מגיע עכשיו מבית דגן שהוא יישוב ספרדי", אמר גפני. "מתקיים שם שיעור שאנחנו מממנים אותו, ואני נוסע לשם להרצאה, כשש"ס לא נמצאת. אבל אנשים אומרים שש"ס זה המהפכה, הם עשו את המהפכה", אמר והיקשה, "איזה מהפיכה הם עשו? אולי יש איזה בית סוהר שהם עשו בו מהפיכה. ש"ס לא עשו שום מהפיכה".

בשבועות האחרונים התפתח ויכוח בין 'דגל התורה' למפלגת ש"ס בעקבות טענתם של ראשי ש"ס אודות החדירה לטריטוריה של פעילי 'דגל התורה' בקרב קהלים המזוהים עם תנועת ש"ס ובהם הקהל המסורתי ותושבי הפריפריה. כשאז אמר גפני כי "אין טאבו ואין חזקות" והבהיר כי יהדות התורה פונה לכל המגזרים.

בתגובה לסערה שחוללו דבריו הוציאה לשכתו הבוקר הודעה שבה נכתב "גפני מתנצל על אמירתו, הוא מאלו שסבורים שש"ס צריכה להיות חזקה וגדולה". עוד נאמר בהודעת ההתנצלות כי "הדברים נאמרו בהומור ובישיבה סגורה אך כאמור התנצל על הדברים".

השארת תגובה