חשיפה: רשימת התורמים של מפלגת 'יחד'

שבוע לאחר דרישת אתר 'כל הזמן' בנוגע לחשיפת שמות התורמים של מפלגת 'יחד', נעתרו במפלגה לחשוף את הרשימה ■ הבקשה נשלחה עקב העובדה כי הרשימה אינה זכאית למימון מפלגות מאחר וישי לא פרש יחד עם שליש מפלגה ■ הרשימה המלאה – בפנים.

אלי ישי. צילום: עמוד הפייסבוק
אלי ישי. צילום: עמוד הפייסבוק

שבוע לאחר דרישת אתר 'כל הזמן' בנוגע לחשיפת התורמים במערכת הבחירות כנדרש על פי החוק, מפלגת 'יחד' בראשות חבר הכנסת אלי ישי חשפה את תורמיה. ב'יחד' מציינים כי הרשימה תתעדכן מידי כמה ימים ויתווספו שמות התורמים החדשים.

להלן שמות התורמים:

סעיד מועדי (כפר ירכה) – ₪ 10,000.

יוסף ברון (ירושלים) – ₪ 11,500.

קלוד סרור (תל אביב) – ₪ 10,000.

בן אלי גבריאל (אשדוד) – ₪ 11,500.

שמיר מריה (אשדוד) – ₪ 11,480.

בן אלי מירבי (אשדוד) – ₪ 11,480.

ערבויות:

הקבלן דוד עשוש (אשקלון) – 500,000 ₪.

יעקב באקשט (ירושלים) – 100,000.

הוברט פרג' (נתניה) – 200,000.

הדרישה נשלחה מאחר ומפלגת 'יחד' אינה זכאית למימון מפלגות כפי יתר הרשימות, מכיוון שמכלל חברי הרשימה ישנם שני חברי כנסת בלבד שאינם פרשו מסיעה אחת. על פי החוק, רק שליש סיעה המתפלגת זכאית למימון בחירות. לפיכך לא תמומן המפלגה על ידי המדינה, אלא רק אם תעבור את אחוז החסימה.

כזכור, לפני כשלושה שבועות מנהיגה הרוחני של 'יחד' הגר"מ מאזוז כתב בתשובה לאחר מתלמידיו כי על פי פסק הלכה מותר לתרום מכספי מעשרות למימון הוצאות המפלגה במהלך מערכת הבחירות. תלמידו הרב משה שטר כתב בשאלתו: "האם מותר יהיה לסייע לתנועה החדשה בתרומות ממעשר כספים, ככל שאר דברי מצווה, או שמא אין דין להתיר בזה". בתגובה לכך השיב הגר"מ: "מותר לסייע ממעשר כספים כי כל המטרה לשם שמיים – במידה ובסכום המותרים על פי החוק".

בחודש שעבר היה זה יו"ר מפלגת 'כולנו' משה כחלון שסירב לחשוף את תורמיו, אך לאחר מסע לחצים תקשורתי נעתר לבקשת העיתונאי רביב דרוקר וחשף את שמות התורמים. נילי אבן חן, מנהלת המחלקה הכלכלית בתנועה לאיכות השלטון אמרה אז בהתייחסה לסירובו כי "הנושא של השקיפות הוא משהו שהציבור צריך לדעת שהוא לא מעוניין לחשוף, כדי שזה יהווה שיקול דעת בהכרעה שלהם למי להצביע. אין לי מושג מי התורמים".

תורמים אלי ישי

4 תגובות
  1. ממש מצחיק. צבי עמאר משום מה לא מופיע בכלל. וכיאלו אנחנו לא מבינים שקמפיין אגרסיבי ומכפיש כמו של אלי ישי עולה הרבה יותר כסף.

  2. דיי נמאס ממנו שיעוף ולא יעבור את אחוז החסימה במאה קולות. שילך לאלףףף עזאזל בוגד בתורת מרן.

  3. אתם דפוקיםם
    יש שם מספרי זהות…

  4. בס"ד אוהבים את מרן מצביעים לנאמן.

    אלי ישי "בכל ביתי נאמן הוא"

השארת תגובה