ישובצו נשים ב'יחד'? שטבון: "לא הכל קורה בתחילת הדרך"

אמש התראיין מועמד מפלגת 'יחד' ח"כ יוני שטבון בערוץ הכנסת שם התייחס להדרת הנשים ברשימתם וכן לדברי הגר"מ מאזוז על חסידות חב"ד ■ "על פי ההלכה, אין מניעה מנשים לכהן כחברות כנסת" ■ בהתייחסו לתמיכה הנמוכה בקרב הציבור הליטאי אמר: "מי שהולך מכות בישיבת פוניבז', לא יצביע למפלגת 'יחד'" ■ על ש"ס: "היא מתפרקת" ■ האזינו

ח"כ יוני שטבון. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
ח"כ יוני שטבון. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

אמש התראיין מספר 2 במפלגת 'יחד', חבר הכנסת יוני שטבון לתכנית 'אולפן פתוח' בערוץ הכנסת בהנחייתה של אורית לביא. במהלך הראיון התייחס שטבון לשלל סוגיות, כשבין היתר אמר את דעתו על הדרת הנשים מרשימתם וכן הקלטת שהופצה בה נשמע הגר"מ מאזוז מדבר כנגד חסידות חב"ד.

בהתייחסו לסוגיית הדרת הנשים רמז שטבון כי בהמשך הדרך יתכן כי ישובצו נשים ברשימה. "כשעושים תהליך היסטורי", אמר שטבון. "וכשמחברים בין ציבור דתי לאומי, מסורתי וחרדי. לא הכול ברור בהתחלה. לא הכל מושלם בהתחלה. לא הכל קורה בתחילת הדרך". בהמשך הראיון אמר כי על פי ההלכה אין מניעה מנשים לכהן כחברות כנסת.

האזינו לראיון מתוך שידורי ערוץ הכנסת

כשנשאל לגבי אחוזי ההצבעה בציבור החרדי, טען שטבון כי "ש"ס היום מתפרקת". ובהתייחסו לעובדה כי מהציבור החרדי ליטאי לא יצביעו למפלגה אלא דווקא מהציונות הדתית בחר שטבון להסיט את הדיון מהשאלה ואמר: "אכן, מי שהולך מכות בישיבת פוניבז' לא יצביע למפלגת 'יחד".

במהלך הראיון נשאל שטבון לגבי הקלטת שפורסמה בכלי התקשורת, בה נשמע מנהיגה הרוחני של המפלגה הגר"מ מאזוז אומר דברים קשים על חסידות חב"ד. "הדברים של הרב מאזוז", הבהיר שטבון. "נאמרו על פלג מאוד מסויים בחסידות חב"ד שאמר משפט מאוד בוטה". לדבריו, "מי שמתייחס לדברים של הרב מאזוז, גם בפגישות עם הרבי מלובביץ' וגם ביחס לחב"ד, רואה מציאות הפוכה לחלוטין".

כזכור, לאחר פתיחת מפלגת 'יחד' התייחס הגר"מ מאזוז לסוגיית הנשים ואמר בראיון ל'קול ברמה': "זה דבר שאני לא יכול לפסוק בו. זה 70 שנה מקובל אצל החרדים שלא לשלב נשים ויש על זה מקורות בגמרא, ברמב"ם. אז מי שרוצה לעשות מזה עניין גדול שאחר כך יקומו עלינו, למה לנו… אבל שהאשה תיבחר, כלומר שהאשה תהיה מדברת בשם הציבור, עד עכשיו לא היו ואנחנו לא רוצים לעשות חדשות. עושה חדשות בעל מלחמות".

2 תגובות
  1. עכשיו הרשע הזה רוצה גם להכניס פריצות?לא מספיק הסנקציות הפליליות?

  2. הם לא ישרדו עד אז בעז"ה

השארת תגובה