סקר: ש"ס מתחזקת, ישי נחלש; הרצוג מוביל

סקר ערוץ 10 המתפרסם הערב מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שש"ס הייתה מתחזקת במנדט מחמישה לששה כשבמקביל 'יחד' הייתה נחלשת במנדט מששה לחמישה ■ לאחר דו"ח המבקר: נתניהו נחלש במנדט לטובת נפתלי בנט שעולה במנדט

גפני ליצמן ודרעי. צילום: יעקב כהן
גפני ליצמן ודרעי. צילום: יעקב כהן

סקר שנערך על ידי מכון הסקרים בראשות קמיל פוקס עבור ערוץ 10, מעלה נתונים מפתיעים. על פי הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי שש"ס הייתה מקבלת שבעה מנדטים עלייה של מנדט מהסקר הקודם בו קיבלה ש"ס ששה מנדטים. במקביל, 'יחד' בראשות ישי תקבל ארבעה מנדטים ירידה של מנדט מהסקר הקודם בו קיבלה חמישה מנדטים.

בנוסף, המפלגה הגדולה בכנסת תהיה המחנה הציוני עם 23 מנדטים כשלאחריה תוצב הליכוד עם 22 מנדטים. ירידת הליכוד באה על רקע פרסום דו"ח המבקר אמש, שכפי הנראה הבריח מנדט מכוחה למפלגת הבית היהודי שמקבלת בסקר הזה 13 מנדטים, חיזוק קל לאחר ירידתה הדרסטית של המפלגה בעקבות פרשת אוחנה.

'יש עתיד' בראשות לפיד שומרת על מגמת העלייה ומתייצבת על 12 מנדטים, כמו הרשימה הערבית המשותפת שגם היא מקבלת 12 מנדטים. 'כולנו' בראשות כחלון תקבל על פי הסקר הזה עשרה מנדטים, התחזקות משמעותית בהתייחס למרבית הסקרים המעניקים למפלגה שבעה מנדטים.

ש"ס כאמור תקבל שבעה מנדטים כמו יהדות התורה. מרצ עדיין מדשדשת סביב חמישה מנדטים. 'ישראל בתינו' בראשות ליברמן עדיין לא מתרוממת ומקבלת גם בסקר הזה חמישה מנדטים. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה 44% צידדו בהנהגתו של ראש הממשלה נתניהו ו36% צידדו בהנהגתו של יצחק הרצוג.

השארת תגובה