גלאון נגד גילאון: הקונספירציה של השמאל

עם הפלת המטוס הישראלי מסוג F16 של חיל האוויר הישראלי, בגבול הצפון עם סוריה על ידי טיל נ"מ שנשלח על ידי סוריה, בשמאל הציגו קונספירציה מגוחכת, בה נתניהו ינסה להסלים את המתיחות בצפון בכדי להסיט את הדיון בעניינו

ח"כ אילן גילאון
ח"כ אילן גילאון

לאור ההסלמה בצפון הארץ בגבול עם סוריה, עם יירוט מטוס חייל האוויר הישראלי F16על ידי טיל נ"מ סורי, חכי"ם ופעילים בשמאל הציגו קונספירציה, בה כביכול נתניהו ילבה את הסלמה בכדי להסיט את הדיון בעניינו – בהמלצות המשטרה על התיקים בהם נחקר, אל עבר עניינים אחרים.

חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ כתב: "יש לקוות כי נתניהו לא יחמם את הגזרה הצפונית כדי להציל את עצמו מהחקירות והמלצות המשטרה בתיקים בעניינו שצפויות להתפרסם בשבוע הבא".

דברים דומים כתב הפעיל נגד 'BB', ממארגני ההפגנות הקבועות של השמאל בכל מוצ"ש – אלדד יניב: אין פטריוט ישראלי שלא שואל את עצמו: יכול להיות שכל מה שקורה בצפון זה בגלל החלטות המשטרה ביום שני? זו בדיוק הסיבה שביבי חייב להתפטר כמו אולמרט: אין לו תוקף מוסרי לקבל החלטות שיראו לנו נקיות".

יניב אף הגיב לביקורת כנגד הקונספירציה אותה הציג וכתב:"רק קונספירטורים יכולים להעליל שבנאדם שעומד להחקר באזהרה בשחיתות של קניית צוללות וכלי שייט יגרור את האזור להסלמה. אתם צודקים, וסמרטוטים".

מי שהפתיע ודחה קונספירציה זו, הם ראשי המחנה הציוני ומרצ, שגינו ההשמעות אלו. יור המחנ"צ בוז'י הרצוג כתב: "במהלך היום שמעתי כמה התבטאויות חמורות הזויות המייחסות מניעים פוליטים למצב הביטחוני. אני מבהיר כראש האופוזיציה וכמי שנמצא בתמונת העניינים – חד וחלק מדובר באירוע ביטחוני חמור. הפוליטיקה לפוליטיקה והביטחון לביטחון. שיהיה שבוע טוב ושקט".

יו"ר מרצ זהבה גלאון המתמודדת מול אילן גילאון על ראשות מרצ, דחתה אף היא את האשמה וכתבה: "תיאוריות הקונספירציה שרצות עכשיו, לפיהן נתניהו מייצר מלחמה כדי להסיח את הדעת מחקירותיו מופרכות ומיותרות. "נתניהו ציניקן, אבל הוא לא דמות של נבל מקומיקס, והוא בטח שלא ארגן הפלת מטוס ישראלי רק כדי לדחות את המלצות המשטרה. הטענות האלה מעליבות ומקוממות".

השארת תגובה