'מוות לביבי': כתובות נאצה נגד נתניהו

עובדי עיריית תל אביב גילו הבוקר מספר כתובות נאצה כנגד ראש הממשלה •​ הודעות גינוי במערכת הפוליטית: "עכשיו כשהכתובת על הקיר, תרתי משמע, תעצרו את זה"

נתניהו לצד כתובת הנאצה | צילום: אלכס קולומויסקי ואופיר זליקוביץ
נתניהו לצד כתובת הנאצה | צילום: אלכס קולומויסקי ואופיר זליקוביץ

המאבק נגד ראש הממשלה מגיע לשיאים חדשים של שפל: הבוקר, עובדי עיריית תל אביב גילו על קירות מבנה במרכז העיר ובמדרכות הסמוכות לו, כתובות נאצה כנגד ראש הממשלה ביבי נתניהו, כשבאחד הכתובות אף נכתב 'מוות לביבי'. עובדי העירייה מחקו את הכתבות והמשטרה פתחה בחקירת האירוע.

שר התחבורה ישראל כץ הגיב אף הוא לדברים ואמר: "גרפיטי במרכז ת"א עם הכיתוב 'מוות לביבי', זו הסתה חמורה וחציית קו אדום, בין אם הרקע אישי, אידיאולוגי, או התנגדות לגירוש מסתנני העבודה. אנחנו קרבים אל סף התהום. העבריינים חייבים להילכד במהירות ולהיענש במלוא חומרת הדין".

שר התקשורת איוב קרא אמר "ההסתה נגד רה"מ חייבת להיפסק, עכשיו ומיד! שלא תגידו שהכתובת לא על הקיר, כי אמנם היא מרוחה על מדרכות ת"א – אבל היא זועקת מהגיליוטינות בהפגנות, העבודות בבצלאל וכיוצ"ב. לצערי תמיד יהיו האנשים שיעשו מעשה, כי דמו הותר- ורק אז אולי נכה על חטא. ההסתה הזו חייבת להיפסק, ויפה שעה אחת קודם".

יו"ר הכנסת, חבר הכנסת יולי אדלשטיין, גינה אף הוא את המעשה וכתב: "שוב כתובות נאצה, הפעם נגד ראש הממשלה. מתי כבר נבין שהסתה מובילה לאלימות? מותר לבקר, מותר לא להסכים, אבל אסור בכל איסור להסית".

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דודי אמסלם, הגיב לכתובות הנאצה ואמר: "לא צריך גרפיטי בתל אביב כדי להזדעזע ממה שקורה כאן כמעט כל יום נגד ראש הממשלה שלנו". אמסלם הזהיר ואמר, כי "עכשיו כשהכתובת על הקיר, תרתי משמע, תעצרו את זה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה: "כתובות מוות לראש הממשלה דורשות גינוי מכל קצוות הקשת הפוליטית. לא רק ממחנה הימין. קריאה לרצח ואלימות היא דבר מסוכן ויש למצות את הדין עם המסיתים".

השארת תגובה