ועדת הבחירות: נאום נתניהו ישודר בהשהיה

לאחר עתירתם של יו"ר מרצ זהבה גלאון ומתמודד המחנה הציוני אלדד יניב, החליט יו"ר ועדת הבחירות השופט סלים ג'ובראן כי נאומו של נתניהו בקונגרס שבועיים לפני הבחירות ישודר בהשהייה של כחמש דקות בכדי למנוע הפצת תעמולת בחירות ■ גלאון: "הנאום הזה מהווה נזק ליחסי ישראל ארצות הברית וברור לכל שמוטב שלא היה קורה כלל"

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סאלים ג'ובראן קבע היום כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס האמריקני ישודר בכלי תקשורת בישראל אך בהשהייה של חמש דקות זאת בכדי למנוע הפצת תעמולת בחירות בניגוד לחוק, באם ישתמע ממהלך נאומו להצביע למפלגתו מפלגת הליכוד.

בהחלטתו כתב השופט: "גופי השידור יוכלו לשדר את הנאום בהשהייה של 5 דקות, במהלכן יצפו בו עורכים הראשיים או עורכים בכירים מטעמם ויוודאו שאין בדברי ראש הממשלה, על פני הדברים בכדי תעמולה". הצו קובע כי הרשות השניה תחוייב לפקח על כל כלי התקשורת שתחתיה בכדי למנוע מצב בו ישודרו שידורי תעמולה.

הצו הונפק לאחר עתירתה של יו"ר מרצ זהבה גלאון ואלדד יניב שטענו כי נאום ראש הממשלה בפני הקונגרס האמריקאי הוא בפני עצמו בגדר תעמולת בחירות. לאחר החלטת ועדת הבחירות מסרה גלאון: "אני מביעה סיפוק שעתרתי התקבלה בחלקה ולא יהיה שידור חי אלא שידור מושהה של הנאום".

"ההחלטה מלמדת", הוסיפה גלאון. "כי בנאום נתניהו יש סכנה לתעמולת בחירות אסורה. הנאום הזה מהווה נזק ליחסי ישראל ארצות הברית וברור לכל שמוטב שלא היה קורה כלל. אני מקוה שבזמן אמת כאשר יעלה נתניהו לבמת הנאומים תדע התקשורת לעצור בזמן את דברי התעמולה".

השארת תגובה