צפו: 13 פייטנים ב'אעופה אשכונה'

13 פייטנים וזמרים כבשו את העיר אשקלון בשבת 'שירה' ולקינוח סיימו במופע מדהים, מלווה מלכה שטרם נראה כמותו בארץ.

לאחר שבועות ארוכים של תכנונים ועבודה מאומצת של המשנה לראש העיר שי עמירה הממונה על 'התרבות התורנית', יצאה לדרך התוכנית הגדולה 'שבת אחדות עם ישראל' שטרם נראתה כמותה בעיר אשקלון ובכלל בארץ.

עשרים וששה בתי כנסת הגדולות והמרכזיות בעיר, כמאתיים מתפללים כל אחת, זכו לארח את הפייטנים, מי לשירת הבקשות ומי לחזנות למחרת בבוקר. הדיווחים שהגיעו במוצאי שבת לחברת ההפקה אותה מנהל יוסי לחיאני, הוכיחו כי בתי הכנסת היו מלאים עד אפס מקום בכל מהלך השבת. תושבי העיר נהנו מתפילות עריבות ומשירת הבקשות המסורתית בכל הנוסחים.

למרות ששבת הבקשות היא נכס בלעדי של בני עדות המזרח, החליטו בעיריית אשקלון שחייבים לעשות הכל על מנת לחבר גם את קהילת חב"ד הגדולה בעיר ואכן, אל בית חב"ד המרכזי הגיע להתוועדויות ותפילות השבת כוכב הזמר החסידי שמחה פרידמן לרגל י"א שבט אותו מציינים בחסידות.

ובמוצאי שבת הגיעו מאות אנשים לאולמי רפאלי, שם התקיימה הופעת ענק ועל במה אחת בליווי תזמורת מורחבת הופיעו הפייטנים שהיו בשבת בעיר וכך במשך למעלה משלוש שעות הופיעו אופיר סלומון, נחמן ביטון, חי קורקוס, ישי סודרי, אבישי לוי, יצחק חדד, ינון בורק ועוד… כשהמופע עבר כל העת בשידור חי ברדיו קול ברמה בהנחייתו של עמי מימון.

במהלך המופע הגיע ראש העיר בפועל תומר גלאם לברך את הקהל ולהודות לו על ההשתתפות באחדות החשובה כל כך בעיר ובכלל. יחד איתו נכח ונאם גם המשנה לראש העיר והממונה על התרבות התורנית שי עמירה שהביט בסיפוק רב על הקהל ונהנה לראות את ההצלחה הגדולה שעושה טוב בעיקר לתושבים.

למרות התחושה שהקהל החרדי הוא חדש באשקלון, חשוב לציין כי רק מאז שנבחר תומר גלאם לכהן כראש עיר, החלו פעילויות ברוכות בעיר למען החרדים, זאת ניתן לראות כבר בהצלחות הקודמות של המופעים הגדולים שהיו במהלך השנה האחרונה ואת השינוי המבורך הזה התושבים מרגישים היטב. אין ספק כי העשייה היא זו שמדברת אליהם!

כשעה לאחר תחילת המופע ולקול שירת הפייטנים עם הקהל "יחיד אל דגול מרבבה" נעמדו המשתתפים ביראת כבוד ושרו בהערצה לגאון הרב יצחק ברדא שליט"א ראש מוסדות יצחק ירנן, שבירך את ראש העיר, הנהלת העיר והקהל הרב שאחדות עם ישראל חשובה לכולם גם יחד, בנוסף הסביר הרב על מהות השירה.

האירוע עצמו צולם והוסרט

השארת תגובה