הקמפיין כשל: רוב חרדי בשכונה העתידית בצפת

למרות ההשקעה הרבה של עיריית צפת בקמפיין מאסיבי לעידוד חילונים להירשם להגרלה – מתברר כי החרדים 'ניצחו' והם יהוו רוב האוכלוסיה בשכונה החדשה

הנחת אבן הפינה לבית יעקב בצפת, צילום דוד כהן (47)
הנחת אבן הפינה לבית יעקב בצפת, צילום דוד כהן (47)

ראש עיריית צפת אמנם עסוק בימים אלו בחקירות המשטרה המרפות עליו, אך על הדרך הוא לא שכח לנהל קמפיין ענק שנועד לעודד חילונים להירשם להגרלה על 133 צמודי הקרקע בשכונת מצפה ימים. עם זאת, הוא נחל כישלון מוחץ ותפילת המנחה שארגנו הזוכים שהגיעו השבוע למשרדי רמ"י בנצרת עילית, הייתה למעשה אצבע בעין ואות ניצחון של החרדים – שיהוו רוב גם בשכונה החדשה.

על פי הדיווח באתר 'ביזנעס', זוכי ההגרלה הגיעו השבוע הגיעו למשרדי רמ"י במטרה לבחור את המגרש, אך לאחר שגילו כי בקבוצה הראשונה זכו 7 חרדים ו-10 לא חרדים וכי גם בקבוצות האחרות, ובשכונה בכלל, הרוב הוא חרדי – הודיעו ארבעה משפחות חילוניות על ביטול זכייתן בהגרלה. עם זאת, גם משפחה חרדית אחת ביטלה את זכייתה, כאשר בסופו של דבר סוכם המשוואה עם 6 חרדים ו-7 חילונים.

בקבוצה השניה, שרוב הזוכים בה הם מתושבי צפת המקומיים, מונים החרדים כ- 60% מכלל הזוכים. זאת, בעוד בקבוצה השלישית כמעט כל הזוכים הם חרדים, המונים כ- 85% מכלל הזוכים בהגרלה.

מדובר למעשה בכישלון מוחץ לעירייה, שהשקיעה בקמפיין נרחב במטרה לעודד את תושבי העיר החילונים להתמודד בהגרלה, וכך למנוע את 'התחרדותה' של שכונה נוספת בעיר.

השארת תגובה