סקר ערוץ הראשון: יהדות התורה – 8; ש"ס – 6

סקר שפורסם הערב בערוץ הראשון מעלה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי שש"ס הייתה מקבלת ששה מנדטים בלבד ו'יחד' הייתה עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים • יהדות התורה תהיה המפלגה החרדית הגדולה בכנסת עם שמונה מנדטים • הבית היהודי מתרסקת: 11 מנדטים בלבד – ירידה מכוחה כיום.

גפני ליצמן ודרעי. צילום: יעקב כהן
גפני ליצמן ודרעי. צילום: יעקב כהן

סקר שנערך על ידי מכון טלסקר עבור הערוץ הראשון מעלה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שיהדות התורה הייתה נהפכת לראשונה, למפלגה החרדית הגדולה בכנסת עם שמונה מנדטים עלייה של מנדט מכוחה כיום. ש"ס לעומת זאת, נחלשת בסקר הזה ומקבלת ששה מנדטים בלבד. 'יחד' בראשות ישי תעבור את אחוז החסימה ותקבל ארבעה מנדטים.

המפלגה הגדולה בכנסת תהיה הליכוד בראשות בנימין נתניהו, שתקבל 27 מנדטים. כשבמקביל, השניה בגודלה תהיה העבודה בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני עם 23 מנדטים בלבד, כשהפער בניהם גודל לארבעה מנדטים.

הבית היהודי מציגה שיא שלילי ומקבלת 11 מנדטים בלבד, זאת לאחר פרשת אלי אוחנה שפגעה קשות בתדמיתה של המפלגה והבריחה מצביעים רבים למפלגתו של אלי ישי ולליכוד. יש עתיד בראשות יאיר לפיד, תתייצב עם עשרה מנדטים ובכך ממשיכה את מגמת העלייה בסקרים האחרונים.

הרשימה הערבית המאוחדת תקבל 12 מנדטים. 'כולנו' בראשות משה כחלון תקבל שבעה מנדטים כמו ישראל בתינו בראשות ליברמן שתקבל אף היא שבעה מנדטים. מרצ נחלשת ומקבלת חמישה מנדטים. שאר הרשימות אינן עוברות את אחוז החסימה.

השארת תגובה