הרב דרוקמן: "הטעו אותי" • 'יחד': "לא זו דרכנו"

לאחר פרסום הקלטת הבוקר בה נשמע הרב חיים דרוקמן כשהוא מטיל ביקורת על מפלגת הבית היהודי, מגיב הרב וטוען כי הטעו אותו ■ "לצערי אני מבין שהוטעיתי אתמול והוקלטתי ללא ידיעתי על ידי אדם שהתחזה לשואל תמים, והזדעזעתי לגלות שהוא כלל לא היה תמים" ■ 'יחד': "זהו מעשה שלא ייעשה ואנו מגנים זאת בכל תוקף"

הוטעה? הרב דרוקמן
הוטעה? הרב דרוקמן
הבוקר פורסמו התבטאויות של הרב חיים דרקומן כנגד מפלגת הבית היהודי שבה הוא תומך, כשבין היתר נשמע הרב בשיחת טלפון מותח ביקורת על קמפיין המפלגה הכולל שירת נשים "זו טעות, פגיעה. שגיאה גדולה ומיותרת לחלוטין", אמר הרב דרוקמן בשיחה שהובאה ב'וואלה'.
בשעות הצהריים הגיב הרב דרוקמן לפרשה שעוררה סערה רבה בציונות הדתית מאחר והרב מייעץ לבית היהודי. "אתמול התקשר אלי אדם שהציג את עצמו כמי שתומך בבית היהודי", כתב הרב דרוקמן. "אולם יש לו מספר שאלות לגבי השימוש בשירת נשים בקמפיין המפלגה ובעניין דבריו של המועמד רונן שובל".
"הסברתי לו באריכות כי יש קמפיין ויש מהות. העיקר הוא המהות שזו המפלגה, ונציגיה בכנסת ובממשלה. הסברתי לו באריכות שהבית היהודי היא המפלגה היחידה אשר מייצגת את הציונות הדתית והחיבור עם עם ישראל. גם בעניין המועמד רונן שובל הסברתי שדבריו בענין זה עומדים בניגוד לעמדת הבית היהודי, אולם יחד עם זאת הוספתי שהוא עשה הרבה למען ארץ ישראל ועם ישראל ולכן אף נפגשתי איתו בעבר".
לטענתו הוטעה על ידי המתקשר. "לצערי אני מבין שהוטעיתי אתמול והוקלטתי ללא ידיעתי על ידי אדם שהתחזה לשואל תמים, והזדעזעתי לגלות שהוא כלל לא היה תמים, אלא במתכוון הקליט אותי ללא ידיעתי לשם פרסום הדברים בצורה מגמתית שלילית. אם סבור היה שזה מתוך יראת שמים, אז יראת השמים שלו צריכה בדיקה. אין בליבי כעס עליו, או על המפלגה ששלחה אותו ואני מוחל לו בלב שלם" אמר הרב.
לאחר פרסום ההקלטה אנשיו של הרב דרוקמן האשימו את בנו של מנהל הקמפיין במפלגת 'יחד' דודי זילברשלג – אלימלך. לטענתם' הוא התקשר לרב דרוקמן מאחר ומספרו הופיע בצג הטלפון. אלימלך בתגובה דחה את ההאשמות וטען בדף הפייסבוק שלו: "כל ילד שמתמצא מעט בטכנולוגיה יודע כמה פשוט זה לזייף מספר בשיחה יוצאת. אין לי קשר להקלטה הזאת".
במפלגת 'יחד' הכחישו כל קשר לפרסומים ואמרו: "לא זו דרכנו. גדולי ישראל וכבודם הם נר לרגלנו, אנו מגנים כל פגיעה וכל ניסיון פגיעה בהם. אלי ישי ואני מנווטים תנועה שבבסיסה דעת תורה וכבוד תלמידי חכמים. כך היה מלכתחילה, כך יהיה תמיד".
"אמנם כן, יש לנו דיון ציבורי סביב מערכת. אך כבודם של תלמידי חכמים הוא מעל הכל, פגיעה בהם הוא מעשה שלא ייעשה ונילחם בו בכל דרך. גם אם פעיל זוטר כזה או אחר עשה זאת, זהו מעשה שלא ייעשה ואנו מגנים זאת בכל תוקף. זה לא על דעתנו וזה לא מדרכנו. נדגיש בכל אתר ואתר כי כבוד התורה וכבוד מחזיקיה עולה על כולנה".
2 תגובות
  1. הפעילים למדו מהיו"ר להקליט כל היום ..וכמובן "לשם שמים"

  2. שיטת אלישי – 'קמפיין' בשלושה צעדים פשוטים –
    1. להקליט רב בחשאי. 2. 'להדליף' לתקשורת. 3. להצהיר 'זו לא דרכנו'…

השארת תגובה