סקר ערוץ הכנסת: ש"ס – 7; ישי – 5

סקר ערוץ הכנסת שפורסם בשעות הצהריים מעלה: אילו הבחירות היו מתקיימות היום, ש"ס הייתה מקבלת שבעה מנדטים ו'יחד' בראשות ישי הייתה מקבלת חמישה מנדטים ■ שוויון בין המפלגות הגדולות – 23 מנדטים למחנה הציוני ולליכוד ■ לשאלת ההתאמה לראשות הממשלה מוביל נתניהו בפער גדול – 43% לנתניהו מול 25% להרצוג

יו"ר ש"ס אריה דרעי בכנס נציגי ש"ס. צילום יעקב כהן
יו"ר ש"ס אריה דרעי בכנס נציגי ש"ס. צילום יעקב כהן

סקר שנערך אמש על ידי מכון "פאלנס פוליטיקס" ופורסם היום בערוץ הכנסת מעלה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי שש"ס בראשות דרעי הייתה מקבלת שבעה מנדטים עלייה מהסקר הקודם שנערך על ידי אותו מכון, כשבמקביל מפלגתו של ישי 'יחד' תעבור את אחוז החסימה ותקבל חמישה מנדטים. יהדות התורה תשמור על כוחה עם שבעה מנדטים.

על פי הסקר, המחנה הציוני ומפלגת הליכוד יקבלו מספר זהה של מנדטים – 23 מנדטים על אחת. במצב כזה מלאכת הרכבת הממשלה תלויה בהחלטתו של נשיא המדינה ובמספר המפלגות שימליצו על אחד מראשי שני המפלגות הראוי להרכיב את הממשלה.

מפלגת הבית היהודי רושמת ירידה דרסטית וממשיכה את מגמת ההיחלשות שלה בעקבות פרשת אוחנה, ובסקר הזה מקבלת 12 מנדטים בלבד. יש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת קלות מהסקרים האחרונים ומקבלת אף היא 12 מנדטים. כולנו בראשות משה כחלון תקבל 9 מנדטים.

ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן תקבל בסקר הזה חמישה מנדטים, היחלשות זו נמדדת במירב הסקרים מאז התפוצצות פרשת השחיתות במפלגה. מרצ תיחלש אף היא לחמישה מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, גדלים הפערים בין נתניהו להרצוג, כש-43% צידדו במועמדותו של ראש הממשלה נתניהו כמתאים ביותר כנגד 25% בלבד שצידדו במועמדותו של הרצוג לתפקיד.

3 תגובות
  1. הכהניסטים ההזויים לא יעברו

  2. רק שס שדואגת לחלשים תציל תעם

  3. שס הולכת להפתיע את כולם בבחירות הקרובות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

השארת תגובה