"במקום לנקות, מלכלך. במקום לייצר משרות, מפטר"

הכרזתו של ברקת סיפקה ליריביו הפוליטיים חומר חדש 'לחגוג' עליו ואלו לא המתינו זמן רב • יו"ר תנועת התעוררות, עופר ברקוביץ', במתקפה חזיתית

עופר ברקוביץ | ויקיפדיה
עופר ברקוביץ | ויקיפדיה

יו"ר תנועת 'התעוררות', עופר ברקוביץ', המתמודד לראשות העיר ירושלים, משיב אש להודעת ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, מוקדם יותר היום, לפיה בכוונתו לפטר 2150 עובדי עירייה, בעקבות קיצוץ תקציבי אותו הוא "נאלץ" להוציא לפועל בעקבות אי העברת תקציבים המיועדים לבירה ממשרד האוצר.

"ברקת התבצר עם עובדי טבע בעקבות ההחלטה לפטר 1000 עובדים אך כעת הוא מאיים לפטר 2150 בעצמו בלי לבחון חלופות אחרות", תקף ברקוביץ'. "ברקת מבקש תקציבים לניקיון העיר אבל מלכלך אותה באופן יזום ומפזר זבל ברחובות".

לדבריו, "ברקת הפך נטל על העיר. משרדי הממשלה מסרבים לעבוד איתו ומלחמות האגו האישיות שלו מול שר האוצר מונעות תקציבים מירושלים". בהודעתו ממשוך ברקוביץ' לתקוף את ברקת ואמר כי "לברקת סדר עדיפויות כושל אשר בא לידי ביטוי שוב ושוב, במקום לקצץ במופעי הראווה, בתקציב יחסי הציבור השמן או בתקציב הפרסום, ברקת מאיים על אלפי משפחות ירושלמיות באובדן הפרנסה שלהן. זו לא הדרך לנהל את ירושלים. אסור לאפשר לדבר הזה לקרות".

ראש העיר ברקת במסיבת העיתונאים היום | צילום: פישל רוזנפלד

כאמור, הודעתו של ברקוביץ' באה בעקבות הכרזתו הדרמטית של ראש העיר ברקת מוקדם יותר היום במסיבת עיתונאים, בה הכריז על פיטורים המוניים כחלק מ"תכנית חירום" אותה הוא מתכוון, לדבריו, להוציא לפועל. "לצערנו שר האוצר ובכירי האוצר מנהלים מלחמה פוליטית על גבם של תושבי ירושלים שתוצאתה פגיעה אנושה בירושלים ובתושביה ומביאים לכך שתושב ירושלמי מקבל 30% פחות משאר תושבי הארץ. זהו מאבק על עתידה של ירושלים ששותפים לו עובדי העירייה, הסתדרות מרחב ירושלים, וועדי ההורים, המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר וכל אוהבי ירושלים ששולחים לשר האוצר אמירה חדה וברור: די להפקרת ירושלים", אמר ברקת.

השארת תגובה