עובדי מפעלי ים המלח הצטרפו ופתחו בעיצומים

עובדי מפעלי ים המלח הצטרפו הבוקר למאבק הסולידריות של מפעלי כיל ■ העובדים נוקטים בעיצומים כאות הזדהות עם מאבקם של עובדי מפעל תרכובות הברום ■ במקביל, ממשיכים עובדי תרכובות הברום להשבית את כל פעילות הייצור במפעל

מפעלי ים המלח. צילום: האתר הרשמי
מפעלי ים המלח. צילום: האתר הרשמי

עובדי מפעלי ים המלח הצטרפו הבוקר למאבק הסולידריות במפעלי כיל ופתחו בעיצומים. העובדים סגרו את שערי המפעל ומונעים כל כניסה ויציאה של המשאיות המעמיסות חומרים.

כמו כן עובדי מפעלי ים המלח קיימו הבוקר אסיפה שבה קיבלו החלטה פה אחד על הצטרפות לשביתה לכשתוכרז במסגרת המאבק של כלל עובדי המפעלים בקבוצה. העובדים הביעו רצון לתמוך במאבקם של עובדי מפעל תרכובות הברום, אשר מלינים על כוונת ההנהלה לפטר 140 עובדים.

מדובר במאבק סולידריות שבו שותפים כל מפעלי קבוצת כימיקלים לישראלים שבבעלות עידן עופר ובהם: עובדי מפעל רותם אמפרט, שהפסיקו הבוקר את כל פעילות ייצוא הפוספטים לנמל אשדוד ומשם ליעדים שונים ברחבי העולם. וכן עובדי מפעל פריקלס שמנעו בתחילת השבוע את פעילות השינוע של המשאיות.

במקביל, נמשכת השבתת פעילות הייצור במפעל תרכובות הברום והפגנות העובדים כנגד המהלכים החד צדדיים שמקדמת הנהלת הקבוצה. כמו גם

ארמונד לנקרי, יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח: "עובדי מפעלי ים המלח מתייצבים לצידם של עובדי מפעל תרכובות הברום, מתוך הבנה שכולנו מקשה אחת וחובתנו למנוע מהלך חד צדדי זה. המסר שלנו להנהלה הוא חד וברור ואני קורא לה לחזור בה מהכוונה לפטר מאות עובדים."

השארת תגובה