לן הודיע: חוזר לצייץ; פייסבוק מערערת לבג"צ

אנשי הדיגיטל נאלמו דום וספרו את השניות להתקפלות פייסבוק והתקדים שנוצר – אך בדקה ה99 שלפו בפייסבוק את קלף הערעור לבג"צ • כל הפרטים

סטטוסים מצייצים חוזרים
סטטוסים מצייצים חוזרים

בשעה האחרונה התחוללה דרמה של ממש בקרב אנשי תעשיית הדיגיטל, שכן בשעה 18:00 הערב אמורה הייתה חברת 'פייסבוק' העולמית להשיב את עמוד 'סטטוסים מצייצים' לאוויר. זאת, בהתאם לפסיקת בית המשפט, לאחר הליך משפטי ארוך ומפרך שהתחיל עם הסרת העמוד ב2015.

לא סתם עמדו אנשי התעשיה דום וספרו את השניות האחרונות שלפני השעה 18:00, שכן אם פייסבוק אכן הייתה מקבלת את פסיקת השופט, מדובר בתקדים עצום שעתיד לשמש אותם רבות בעתיד, מאחר ופייסבוק מסערה עמודים לעתים תכופות ובמקרים רבים ללא כל נימוק מתקבל על הדעת וללא יכולת ערעור.

עשרה דקות לפני השעה 18:00 פרסם מייסד העמוד אבי לן סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "בית המשפט דחה הבוקר את בקשת פייסבוק לעיכוב ביצוע פסק הדין של בית המשפט המחוזי. עד 18:00 בערב צריכה פייסבוק להחזיר את סטטוסים מצייצים לאוויר", כשלצד הטקסט מתנוססת תמונה חדשה עם הלוגו הוותיק שכותרתה "חזרתי".

אלא שמתברר כי בתאגיד הענק, השולט על לא מעט מהמתרחש בעולם, לא מתכוונים לוותר כל כך מהר, וברגע האחרון, דקות אחדות לפני שמחוגי השעון אותתו על השעה 18:00, הגישה פייסבוק עתירה דחטפה לבית המשפט העליון, בה היא מבקשת לערער על פסיקת בית המשפט המחוזי.

בשבוע שעבר קבע בית המשפט המחוזי כי על פייסבוק להשיב לאלתר את עמוד הפייסבוק 'סטטוסים מצייצים' לאוויר, מאחר והיא ביצעה "הפרה יסודית" של החוזה, עת הסירה את העמוד מייד כשנודע כי העמוד פרסם תוכן שיווקי.

על אף שעל פניו נראה כי לן הפר את תנאי השימוש, קבע השופט שעל פייסבוק החובה לספק התראה מראש, או לפחות לתת את הזכות לערער על הסרת העמוד.

בנוסף חוייבה פייסבוק לשלם ללן את הוצאות המשפט על סך 225,000 ₪.

השארת תגובה