עובדי מפעלי כימיקלים לישראל פותחים בעיצומים

מחר יום ראשון יפתחו עובדי מפעל פריקלס מקבוצת כיל בעיצומים כאות הזדהות עם מאבקם של עובדי מפעל הברום ■ ההחלטה על צעדי ההזדהות התקבלה בפגישה משותפת בין יו"ר ההסתדרות, ראשי המרחבים בנגב וראשי הוועדים במפעלי הקבוצה

מחר, יום ראשון, יפתחו עובדי מפעל פריקלס, מקבוצת כימיקלים לישראל שבבעלות עידן עופר, בעיצומים כאות הזדהות עם מאבקם של עובדי מפעל תרכובות ברום.

ההחלטה על העיצומים התקבלה בפגישה שהתקיימה בין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ראשי המרחבים בנגב וראשי הוועדים במפעלי החברה לישראל. בפגישה, נקבעו צעדי מחאה ובהם שביתות סולידריות של המפעלים שבקבוצה.

הרקע להחלטה על שביתות הסולידריות במפעלי כיל שיתקיימו במהלך השבוע, קשורה למהלכים החד צדדיים שמקדמת הנהלת הקבוצה וכוונתה לפטר 140 עובדים ממפעל הברום. בנוסף, העובדים מבקשים להביע את מורת רוחם כנגד התנהלות החברה, ששלחה את מכתבי הפיטורים בצורה משפילה תוך הדבקת המכתבים על דלתות בתי העובדים ובניגוד למקובל, בצורה מכובדת, ישירות לידי העובדים.

במסגרת שורת הצעדים המתוכננים, יתייצבו עובדי מפעל פריקלס לעבודה, אך יפסיקו כצעד ראשוני את כל פעילות הסמיטריילרים שמובילים את החומרים בארץ ובחו"ל. העובדים לא יוציאו את חומרי הגלם מהמפעל ולא יעמיסו משאיות ליעדן.

השארת תגובה