ב'יחד' זועמים' על העתירה: "חוצפה ועזות מצח"

לאחר העתירה המבקשת לפסול את ברוך מרזל מהתמודדות לכנסת ה-20 בשל התבטאויותיו בעבר, הגיבו במפלגת 'יחד' בחריפות כנגד העתירה ומגישיה ■ "הבקשה לפסילת ברוך מרזל מלהתמודד בבחירות, הינה חסרת כל בסיס משפטי. מעבר לכך היא מהווה חוצפה ועזות מצח בפרט כאשר היא מגיעה מרשימה המשלבת בתוכה סייעני אויב"

ברוך מרזל. צילום: חיים טוויטו
ברוך מרזל. צילום: חיים טוויטו

לאחר הגשת העתירה מצד כמה אזרחים כנגד מועמד מפלגת 'יחד' ברוך מרזל, הגיבו במפלגה בחריפות ותקפו את העתירה ואת מגישיה. "הבקשה לפסילת ברוך מרזל מלהתמודד בבחירות", אמרו ב'יחד'. "הינה חסרת כל בסיס משפטי. מעבר לכך היא מהווה חוצפה ועזות מצח בפרט כאשר היא מגיעה מרשימה המשלבת בתוכה סייעני אויב".

בהמשך דבריהם מזכירים ב'יחד' את עצם הימצאותה של ח"כ חנין זועבי בכנסת, למרות השתתפותה במשט המרמרה ופעילויות אנטי ישראליות. "חנין זועבי הייתה אמורה למצוא את עצמה מאחורי סורג ובריח לאחר בגידתה במדינת ישראל במשט המרמרה. יש מספר ח"כים ערבים שמקומם הטבעי בפרלמנט בעזה".

כזכור, בעתירה שהוגשה הבוקר, ביקשו העותרים לפסול את התמודדותם של ישראל בתינו ושל ברוך מרזל בשל אי הכרתם בערביי ישראל. "מדיניות המשיבים ופעילותם", אמרו העותרים. "שיחקה שנים ארוכות על גבול ההסתה לגזענות נגד המיעוט הערבי בישראל ונגד נציגיהם בכנסת. פעילות זו התחדדה סביב הבחירות לכנסת ה-19, כשהמשיבים טבעו את הסיסמה 'בלי נאמנות – אין אזרחות', כמובילת הקמפיין שלהם".

בעתירה אף הבהירו העותרים כי "המבקשים, רובם יהודים, עדיין נהנים מפריבילגיות של חופש ביטוי ופעולה פוליטית, אך מבחינת עמדותיהם עלולים אף הם למצוא עצמם כקורבנות להשתקה, דחיקת רגליים, החרמה ופגיעה, חרדים לפגיעה במרקם החיים הדמוקרטיים בישראל ולהשתרשותה של אידיאולוגיה גזענית בחברה בישראל וחמור מכך, בכנסת ובממשלה".

השארת תגובה