סקר: הבית היהודי נחלש – הליכוד ביתרון על המחנה הציוני

סקר חדש שפורסם בערוץ הכנסת נותן יתרון של מנדט למפלגת 'הליכוד על פני 'המחנה הציוני' ● הבית היהודי ממשיך לרשום ירידה ל-13 מנדטים

יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה

סקר חדש פורסם בצהריים על ידי ערוץ הכנסת וממנו עולה כי הליכוד ממשיך להוביל בפער קטן על פני המחנה הציוני.

בסקר, שנערך על ידי מכון הסקרים 'פאנלס פוליטיקס', מקבלים בליכוד 25 מנדטים, אחד יותר מהמחנה הציוני, שמקבלת 24 מנדטים.

הסקר גם קובע כי מפלגת 'הבית היהודי' ממשיכה במגמת הירידה במספר המנדטים – ולאחר שבתחילת מערכת הבחירות הנוכחית היו סקרים שנתנו למפלגה 16 מנדטים ואף יותר, הסקר הנוכחי מנבא למפלגה הזו רק רק 13 מנדטים.

גם בשבוע שעבר פורסם סקר דומה ב'מעריב' בו הבית היהודי יורדת בכמות המנדטים, אולם אז העריכו כי הירידה היתה תגובה ראשונית לניסיונות של יושב ראש המפלגה נפתלי בנט לשריין את הכדורגלן אלי אוחנה במקום ריאלי ברשימת הבית היהודי לכנסת, מה שהביא לזעם של הרבה מתומכי המפלגה.

הסקר הנוכחי בוצע לאחר שאוחנה כבר הודיע על פרישה מהמפלגה ולאחר סגירה סופית של הרשימות לכנסת, והנתונים יכולים ללמד על מגמה לא טובה עבור המפלגה.

עוד על פי הסקר הזה, יהדות התורה זוכה ב-7 מנדטים, ש"ס ב-6, ומפלגת 'יחד' של אלי ישי לאחר החיבור עם 'עוצמה יהודית' עוברת את אחוז החסימה וזוכהכ ב-4 מנדטים.

על פי הנתונים, הרשימה הערבית המאוחדת מתקבעת על 12 מנדטים, יש עתיד זוכה ב-11, מפלגת כולנו של משה כחלון ב-8 מנדטים, ישראל ביתנו ב-5 בלבד, וכך גם מפלגת מרצ.

 

השארת תגובה