הבוקר: החרפה בעיצומים ברשות המעברים

במחאה על המבוי הסתום במו"מ, יסגרו היום עשרות עובדי רשות המעברים את המעברים באיו"ש • בהסתדרות מאיימים: "נחריף את הצעדים אם הנהלת הרשות לא תתעשת ותביא לכדי סיום המשבר"

מחסום_חיזמה
מחסום_חיזמה

עשרות עובדי רשות המעברים במשרד הביטחון מחריפים הבוקר את הצעדים הארגוניים ולמשך כל היום לא יפתחו כלל למעבר סחורות את המעברים היבשתיים באזור יהודה ושומרון. אמש נסגרו המעברים עד השעה 12:00.

משמעות סגירת המעברים היא שלא תועבר כל סחורה מישראל לשטחי יהודה ושומרון – ומשטחים אלו אל תוך גבולות ישראל. במעברים אלו חולפות כ-1,500 משאיות מדי יום, הנושאות מטען במשקל של עשרות אלפי טונות המשמש בעיקר את תעשיות הטקסטיל, החקלאות והבנייה.

הצעדים הארגוניים ננקטים על רקע מבוי סתום במו"מ של עובדי הרשות מול נציבות שירות המדינה והאוצר, להכללתם בהסכם הקיבוצי של משרד הביטחון, התואם את אופי פעילותם ואת רמת הסיכון בה הם נמצאים. מו"מ בנושא מתקיים מזה שנה וחצי, אולם נציגי המדינה נסוגו לפני מספר ימים באופן חד-צדדי מכל הסיכומים שהושגו בין הצדדים.

בהודעת ההסתדרות נכתב כי "בכוונת ההסתדרות וועד עובדי הרשות להחריף את הצעדים הארגוניים במידה שאנשי הנהלת הרשות לא יתעשו ויביאו לכדי סיום המשבר".

השארת תגובה