סקר חדש: הבית היהודי מאבד שני מנדטים

חייבים להתנצל? סקר שנערך בזמן טרם הודעת הכדורגלן ששוריין במפלגה מעלה שהיא מאבדת כוח בשל המהלך ● בנט פירסם כי הוא מצטער על שהשיריון שלו התבטל

הבית היהודי
הבית היהודי

הבוקר פורסם סקר 'מעריב', שבוצע עוד קודם שהודיע כדורגלן העבר אלי אוחנה כי הוא פורש ממפלגת "הבית היהודי" לפיו הבית היהודי תקבל 14 מנדטים בבחירות הקרובות, זאת כאשר רוב הסקרים עד כה נתנו למפלגה בסביבות 16 מנדטים ואף יותר.

כזכור לאחר שצירף יו"ר המפלגה נפתלי בנט את  אוחנה נשמע זעם רב בקרב מצביעי המפלגה ובקרב חלק מרבני הדתי לאומי שתמכו בה עד אז, והבוקר הודיע הכדורגלן על פרישה.

בנוסף עולה מהסקר כי באם הבחירות היו מתקיימות היום היה פער של מנדט אחד בלבד בין "המחנה הציוני" ל"ליכוד" שבעוד שהמחנה הציוני מקבל 25 מנדטים, הליכוד מקבל 24, וזאת בניגוד לסקרים רבים בשבוע האחרון שנתנו אף שלשה מנדטים הפרש בין הליכוד למחנה הציוני.

עוד עולה מהסקר כי הרשימה הערבית המאוחדת תקבל 12 מנדטים, יש עתיד – 11, כולנו – 8, מרצ – 6, ישראל ביתנו – 5, יהדות התורה – 8, ש"ס תקבל 7 מנדטים, בעוד שמפלגתו של אלי ישי "העם איתנו" לא תעבור את אחוז החסימה (3).

לאחר שפרש אוחנה אמר בנט כי הוא מצטער על זה שאוחנה פרש מהמפלגה ואמר כי "אלי אוחנה הוא ישראלי נפלא שמגלם בסיפור חייו נחישות, התמדה וגאווה לאומית, דווקא ככל שתקפו אותו יותר, למדתי יותר להעריך אותו". אמר בנט והוסיף: "בימים האחרונים הוא התכונן לכהונתו כחבר כנסת, סיפר לי שלמד את עבודת הוועדות, נכנס לנושאים כלכליים, קבע עם פעילים, התחיל לעבוד, אני גאה באלי אוחנה וזכיתי בחבר נפלא. הכנסת איבדה נציג של העם".

השארת תגובה