דרעי הבטיח להגיע ל'שבת חברון', והמליץ כי השר בנט ידאג לתיקון המעלית במקום

ראשי ההתיישבות שהתכנסו להוקיר את נציגי ההתיישבות בממשלה ובכנסת לא תקפו את ראש הממשלה • כבל הצטרף במפתיע ולא זכה בתעודה, אוחנה עקץ את דרעי וקורן הבהירה מי השר האחראי בשטח • צפו

השדולה למען ארץ ישראל בכנסת התכנסה היום בחדר וועדת הכנסת לטקס הוקרה חגיגי לבוני חברון. במהלך הישיבה החגיגית נשאו דברים חברי כנסת, שרים וראשי ההתיישבות. כמו כן, חולקו תעודות הוקרה וספרים למזכרת.

חבר הכנסת איתן כבל, שלא נחשב כפעיל ההתיישבות בכנסת, נכנס במפתיע לוועדה. כנראה שביקורו של כבל לא תוכנן מראש ותעודת הוקרה לא הוכנה, איתן קיבל את הספר והצטלם עימו לצד שאר חברי הכנסת שהשתתפו בישיבה.

בין המשתתפים בישיבה היו גם שר הפנים אריה דרעי ושר החינוך נפתלי בנט. דרעי, הבטיח להשתתף ב'שבת חברון' בשנה הבאה כשהוא מתנצל על שלא היה באפשורתו להשתתף כבר השנה. חבר הכנסת אמיר אוחנה שישב לצידו עקץ: "זה שלא הגעת, זה לא בגלל שמרגי כן הגיע?". בתגובה השיב דרעי: "מקודם סיימתי איתו פגישת עבודה של שעה וחצי".

לקראת סיום הישיבה ורגע לאחר שהצטלמו כולם לתמונה משותפת, פנתה חברת הכנסת נורית קורן לשר דרעי בדרישה כי יטפל בהקדם בעניין תיקונה והפעלתה המחודשת של המעלית במערת המכפלה. "לא ייתכן שהוואקף יכתיב לנו מה לעשות והנכים יסבלו", טענה קורן. דרעי, הפנה את חברת הכנסת לשר בנט ששלח את חברת הכנסת קורן חזרה אל השר דרעי: זהו תפקידו של שר הפנים.

השארת תגובה