צפת נכנסת לסחרור בחירות: ראש העיר מאיים "לערב חוקרים פרטיים ומשטרה"

תושבי העיר צפת התעוררו הבוקר למלחמה עיקשת שהתנהלה לה מאחורי הקלעים במרשתת • זה התחיל בראיון לתקשורת, המשיך לפוסט בפייסבוק והסתיים בראש עיר שאיים בטוקבקים • אז לאן נעלמה התגובה המאיימת? כל הפרטים

אילן שוחט
אילן שוחט

שנת הבחירות כבר כאן ועל פי דרך הטבע, בכלל הרשויות המקומיות, ההתלחשויות בין הצדדים הפוליטיים החלו וחברי וראשי הערים כבר מתכננים את הצעד הבא בזירה. אלא שבצפת נראה כי היה מי שבחר לקחת את הנושא צעד אחד קדימה.

הסיפור החל בראיון שהעניק לתקשורת חבר מועצת העיר האתיופי, אריק מנגיסטה, במהלכה האשים את ראש העיר באפליית העדה האתיופית באירוע 'יום העלייה'. בתגובה, טען ראש העיר כי האירוע פנה לתושבי העיר צפת וכי מכיוון שכאלף מבני העדה האתיופית אינם רשומים במרשם האוכלוסין של העיר הם לא הוזמנו.

בתגובה, פרסמה אשתו של מנגיסטה, פוסט בעמוד הפייסבוק שלה ובה נכתב: "ראש העיר אילן שוחט אני מתביישת בתשובות שלך. אם הם לא שייכים לעיר צפת איך זה שיש להם זכות בחירה? ועוד שאלה, למה אתה רודף אחריהם כשמגיעים הבחירות? אתה הרי לא מחשיב אותם בכלל. בושה. בעלי היקר אריק מנגיסטה תמשיך לרדוף צדק כמו תמיד. אין כמוך גאווה שלי".

ראש העיר בחר שלא לשתוק והגיב בזעם לפוסט, תוך שהוא מגדיר את המהלך לא פחות מאשר הונאת בחירות וגניבת קולות. ראש העיר שוחט לא הסתפק בהאשמה הקשה, משל היה זה ערב בחירות ממש, אלא אף איים לערב חוקרים פרטיים ולהתלונן במשטרה.

שוחט, שככל הנראה התחרט על התגובה המוזרה והמאיימת, הסיר בשעות האחרונות את התגובה לפוסט, אך 'כל הזמן' הספיק לתעד אותה. כך או אחרת, גם אם מנגיסטה אכן היה נחשב לאיום על כסאו של ראש העיר, שבימים אלה סבוך בחקירות משטרתיות, מוזר מדוע בחר להגיב כך – קרוב לשנה למועד הבחירות.

חבר מועצת העיר צפת ויו"ר אגודת ישראל הרב אליעזר לזר, הביע זעזוע וצער עמוק מהשמצות של ראש העיר אילן שוחט כנגד חבר העירייה אריק מנגיסטה.

"הובא לידיעתי הדברים הבוטים שכתב אילן שוחט נגד חברי וידידי, שותפי לדרך חבר מועצת העיר אריק מנגיסטה, והזדעזעתי מהסגנון הבוטה והזלזול המחפיר שהביע ראש העיר באיש ציבור דגול כמו אריק", אמר הרב אליעזר לזר.

"לא די בכך שראש העיר הדיר את העדה האתיופית היקרה מכינוס יום העלייה והתעלם מקיומה של הקהילה החשובה הזו בעיר – בחר גם לתקוף בצורה בוטה וגסה את מי שמייצג את הקהילה במועצת העיר"

"אריק חברי הוא דוגמה ומופת לנבחר ציבור, אשר עושה ימים כלילות למען רווחת תושבי העיר צפת, ושם את טובת הציבור על פני טובתו האישית", הוסיף.

עוד אמר, חבר מועצת העיר הרב לזר כי "צר לי שראש העיר מקדיש את זמנו להשמיץ נבחרי ציבור ברשתות החברתיות במקום לפעול למען עיר נקייה יותר, טובה יותר ומפותחת יותר".

השארת תגובה