ראש הממשלה נתניהו לטראמפ: "תאפשר לפולארד לעלות לישראל"

.

פולארד וברקת (1)
פולארד וברקת (1)

במהלך פגישותיו האחרונות עם מקורבי הנשיא טראמפ ביקש ראש הממשלה להעביר מסר לנשיא האמריקני כי יואיל לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מהמגבלות הרבות שהוטלו עליו מאז שחרורו מהכלא הפדרלי לאחר 30 שנה ובמיוחד ביקש נתניהו כי יואיל הנשיא טראמפ לאפשר לפולארד לממשל את חלומו ולעלות לישראל.

כזכור עם שחרור של פולארד מהכלא על ידי הנשיא אובאמה לפני כשנתיים בסיום ריצוי עונש המאסר שהוטל עליו, הוטלו על האסיר המפורסם מגבלות רבות על ידי הממשל והסוכנויות הפדרליות כאשר בין היתר הוטל עליו להתייצב פעמיים בשבוע בתחנת המשטרה הקרובה לביתו ולחתום על מסמך נוכחות, החובה לענוד על רגלו אזיק אלקטרוני 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע תוך שהדבר כרוך מבחינתו בחילול שבת והאיסור לצאת מביתו החל מהשעה 19:00 בערב.

מעל סך המגבלות הרבות המרחפות מעל ראשו של פולארד ואשר ואשר מצרות את צעדיו חרף יציאתו לחופשי, תלוי ועומד הצו הנשיאותי עליו חתם הנשיא אובמה ולפיו ייאסר עליו לצאת את גבולות ארצות הברית לחמש השנים הקרובות, תוך אפשרות להארכת הצו.

אובמה חתם על הצו מחשש כי עלייתו של פולארד לישראל תלווה במסכת של חגיגות ואירועי קבלות פנים מצד גורמים שונים העלולים לשוות לעלייתו דמות של גיבור ולוחם ישראלי אמיץ ששב משדה הקרב לאחר שנים רבות בשבי, צעד שעשוי היה להביך את ארצות הברית.

השארת תגובה