יורש העצר הסעודי: "בזבזנו 30 שנה על קיצוניות פנאטית – בעידוד איראני"

בצל הדיווחים הזרים על התקרבות ביחסים בין ישראל לסעודיה, התבטא יורש העצר סלמאן על האינטרס של ארצו לשוב אל חיק המערב – "מה שקרה ב-30 השנים האחרונות הוא לא סעודיה"

מלך סעודיה
מלך סעודיה

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן בן ה- 31 הציג בראיון נרחב שהעניק ל'גרדיאן' הבריטי, את חזון מדיניות החוץ של הממלכה, שעומדת בשנים האחרונות במגמת נסיגה מהקיצוניות שאפפה אותה במרוצת שלושת העשורים האחרונים.

בראיון שהעניק, ביקש סלמאן הנחשב לקול מתון ושפוי בממלכה העומדת באחד מימיה הקשים, לשגר לבריטניה קריאה לסיוע כלכלי תוך שהוא מבטיח להחזיר את סעודיה ל'"איסלאם המודרני".

"מה שקרה ב-30 השנים האחרונות הוא לא סעודיה – "אנחנו פשוט חוזרים למקורות שלנו, אסלאם מודרני שפתוח לעולם ולכל הדתות. 70 אחוזים מהסעודים הם בני 30 ומטה. לא נבזבז 30 שנים מחיינו להיאבק במחשבות קיצוניות, נהרוס אותן כבר עכשיו ומיד"

יצויין, כי לאחר המהפכה החומייניסטית באיראן קמו להן בכמה ממדינות האיסלאם שביקשו 'לשחזר' ולהציג מודל חיקוי של 'ההצלחה' הגדולה, "אלא שאנחנו בערב הסעודית פשוט לא ידענו כיצד להתמודד עם זה והבעיה התפשטה בכל העולם. עכשיו הזמן להיפטר מזה".

כזכור, לפני חודשים אחדים הדיח המלך הסעודי במפתיע את אחיינו מוחמד בן נאיף עבד אל עזיז, ומינה במקומו לתפקיד את בנו, בן ה-31 הנחשב לבעל דעות ליברליות ופתוחות יותר מזה של קודמו.

2 תגובות
  1. מתי החרדים גם יתנערו מהפנאטיות שלהם?!

  2. מטומטם להבדיל אלף הבדלות

השארת תגובה