ה'פייק ניוז' של 'ידיעות': "אין קושי בתיאום מועד חקירה – נתניהו הוא אדם עסוק"

"אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם לשכתו ומתאמים לוחות זמנים – לרה"מ יש לו מדינה לנהל ואנחנו מודעים לזה", כך דוברת המשטרה כאשר נשאלה בענין, "החקירות נמשכת לאורך כל העת"

ידיעות אחרונות, המבנה הקודם
ידיעות אחרונות, המבנה הקודם

בתחילת השבוע יצא העיתון 'ידיעות' בכותרת ראשית שמהותה, התנגחות בראש הממשלה.

בכותרת שאף פתחה בהמשך את המהדורות, צוטט גורם במערכת אכיפת החוק כמי שאומר, כי נתניהו כך נראה, מבקש 'למשוך זמן' בתיאום מועד חקירותיו עם המשטרה.

"במשטרה מרגישים שבלשכת נתניהו מנסים 'לשחק על זמן', ולכן לא הציעו מועד לחקירה עד כה. כעת במשטרה מעריכים כי אם לא יקבלו תאריך בימים הקרובים, הם יכפו מועד חקירה. גורמים המעורבים בחקירה: "נראה שלמישהו טוב למתוח אותה", כך בכתבה שפורסמה ב'ויינט', אתר הבית של העיתון.

אלא שכעת מתברר כי מדובר ככל הנראה בעוד 'פייק ניוז' מבית היוצר של התקשורת בישראל.

בראיון שהעניקה הבוקר, הכחישה דוברת המשטרה את הדברים ובתשובה לשאלה בענין השיבה, כי "אין לנו כל קושי לתאם מועד חקירה עם ראש הממשלה, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם לשכתו ומתאמים לוח זמנים. צריך לזכור שראש הממשלה הוא איש עסוק, יש לו מדינה לנהל ואנחנו מודעים לזה. החוקרים מגיעים לראש הממשלה בזמן שקובעים איתו ביחד, באופן מסודר. עשינו את זה בעבר ונעשה את זה גם בתקופה הקרובה, הוא יצטרך למסור את גרסתו".

לדבריה, "חקירת ראש הממשלה נמשכת לאורך כל הזמן, זו לא חקירה פיזית שלו אלא החקירה בענייניו, מה שמכונה בתקשורת פרשה 1000 ופרשה 2000. הן נמשכות כל הזמן ויימשכו גם בעתיד. אנחנו לא מדברים על חקירות בתקשורת. אנחנו משתדלים מאוד לשמור על טוהר החקירה ושהמידע על החקירות והאופן שבו הן מתבצעות יישארו בחדרי החקירות".

כאשר נשאלה הדוברת על ידי המגיש אטילה שומפלבי (ויינט) האם בלשכת נתניהו אין מנסים למשוך זמן ולמרוח אתכם?

השיבה לפידות, "למיטב ידיעתי אנחנו מתואמים איתם והכל תקין, אין לנו טענות בשלב הזה".