הרמטכ"ל לשעבר על 'הצוללות': "קרה משהו מאוד חמור בתולדות מדינת ישראל"

"אני מקווה שיבואו חשבון עם כל מי שלקח חלק בזה, ללא קשר אם הוא איש צבא או פוליטיקאי" אומר חלוץ שכיהן בתפקידו בתקופת ממשלת אולמרט ומוסיף, "אני זוכר את בוגי כאיש דובר אמת"

נתניהו, צוללת (לע"מ)
נתניהו, צוללת (לע"מ)

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ שכיהן בתפקידו בין השנים 2005 – 2007 מתייחס הערב לראשונה לפרשת הצוללות ומבהיר, כי "אם הדברים שמפורסמים בתקשורת אכן נכונים, אז קרה משהו מאוד חמור בתולדות מדינת ישראל. זה מחזיר אותי לפרשת רמי דותן של חיל האוויר. אבל זה עוד יותר גרוע כי ייתכן שמדובר במעשה קונספירטיבי".

"אני מקווה שיבואו חשבון עם כל מי שלקח חלק בזה, ללא קשר אם הוא איש צבא או פוליטיקאי. עלינו להסיק מסקנות בכל מיני נושאים לרבות רכישות כאלו ואחרות". אמר חלוץ כשהוא רומז על מעורבות אפשרית של ראש הממשלה בפרשה.

כאשר נשאל לאיזו גירסה הוא מאמין, לגירסת ראש הממשלה או לזו של שר הביטחון לשעבר יעלון, על כך השיב חלוץ, "אני זוכר את בוגי כאיש דובר אמת".

הרמטכ"ל לשעבר אף התייחס ללחימה בסוריה ולמתיחות עם איראן והבהיר, כי בניגוד למה שמנסים המנהיגים לצייר, הרי שמדינת ישראל אינה עומדת בפני איום קיומי.

"מצבה של ישראל כיום הוא אחד הטובים שהיו אי פעם. ניתן להעצים הכל תמיד כדי לשרת אינטרסים כאלו או אחרים. אך למעשה אין אף איום אמיתי על מדינת ישראל, לא מצרים, לא ירדן, לא סוריה וגם לא איראן".

"לאיראן יש פוטנציאל להפוך בעתיד לאיום. יש שם מלחמה פנימית. היו כאלו שאמרו שיש להאיץ את נפילתו של אסד – ואני מעולם לא הייתי שותף לעמדה הזו. אף אחד לא יכול להגיד שאם אסד לא היה שם המצב היה יותר שקט. אבל אסור לנו לגלות איפוק או להכיל את האירועים. היינו כבר בסרט הזה לפני יותר מ-11 שנים. אסור לנו להצטייר כחלשים. ישראל נוקטת במדיניות הזו ולא מתוך התלהמות".