נדחה ערעור המשטרה – גופשטיין שוחרר למעצר בית

בתום יומיים בהם שהה יו"ר ארגון 'להבה' בנצי גופשטיין במעצר, הורתה שופטת בית המשפט על שחרורו המיידי. בכך דחה בית המשפט את ערר המשטרה

בנצי גופשטיין, צילום: יוני קמפינסקי, ערוץ 7
בנצי גופשטיין, צילום: יוני קמפינסקי, ערוץ 7

בית המשפט דחה לפני שעה קלה את ערר המשטרה על החלטת בית משפט השלום בירושלים מאמש, לשחרר ממעצר את יושב ראש ארגון 'להבה' בנצי גופשטיין שנעצר שלשום לפנות בוקר בפשיטה על ביתו ונלקח לחקירה שלח אותו למעצר בית עד ליום חמישי.

מוקדם יותר דחה בית המשפט ערר נוסף שהגישה המשטרה נגד החלטת בית המשפט שהורה בנוסף על שחרורם של שני פעילי הארגון, נערים בני 14 ו- 16 שנעצרו אף הם לפני יומיים, אז ערכה המשטרה פשיטה נרחבת ועצרה כחמשה עשר מפעילי התנועה.

לדברי עורך הדין איתמר בן-גביר המייצג את גופשטיין, הרי ש"כל המעצרים הללו הם בלון אחד שמתפוצץ".

לדבריו, "בושה וחרפה שמשטרת ישראל עוצרת ילדים בני 14 ו-16 באמצע הלילה, מוציאים אותם מהבית, חוקרים אותם בטענות שנגד שמאלנים כלל לא חוקרים. הצגתי לבית המשפט שורה של החלטות של פרקליטות המדינה לסגור תיקי אלימות של אנשי שמאל בטענה כי מדובר בחופש הביטוי וחבל שדווקא את הקטינים הללו המדינה בוחרת לעצור ולהשפיל".

לדברי עורך הדין דוד הלוי שייצג את אחד העצורים, הרי ש"מלכתחילה טענו כי מדובר במעצר ראווה שנועד לצרכים תעמולתיים תקשורתיים. המשטרה ביקשה לעצור את מרשי אשר הינו קטין, בית המשפט המחוזי דחה את הבקשה, שחרורו של מרשי כמו שחרורם של יתר המעורבים בפרשה. תומכים בצדקת טענותינו".

תגובה אחת
  1. בנצי גופשטיין שומר על היהודים

השארת תגובה