נאום החמוצים של נתניהו: "יש לי כבוד לדמוקרטיה, אין לי כבוד לצביעות"

בנאום חוצב להבות תקף ראש הממשלה את 'תעשיית הדכדוך' אותה מובילה האופוזיציה אותם כינה 'חמוצים' – "קשה לכם החמוצים. אתם כל הזמן מחמיצים, תוקפים ומקטרים"

בנימין נתניהו במליאת הכנסת
בנימין נתניהו במליאת הכנסת

בנאום חוצב להבות שנשא ראש הממשלה לפני שעה קלה מעל בימת הכנסת עם פתיחת מושב החורף, סקר נתניהו את מצבה הכלכלי והמדיני של ישראל ואת הישגי ממשלתו, התייחס לחקירותיו ואף לעג לחברי האופוזיציה כשכינה אותם 'חמוצים'.

ראש הממשלה התייחס לקמפיין התקשורתי נגדו ונגד מדיניות הממשלה בראשותו, "אני יודע שדווקא כאן בבית פנימה יש עוד מי שצריכים להשתכנע, תעשיית הדכדוך עדיין קיימת ויש לה נציגים בבית הזה וגם בתקשורת. לאחרונה תעשיית הדכדוך הצמיחה ענף חדש, ענף החמוצים. פעם הם גידלו אתרוגים, היום חמוצים. היום הם אומרים 'יש תחושת חמיצות בציבור, נתניהו מסתובב בפנים חמוצות. מחמיצים פה הזדמנויות היסטוריות'. אותם אלה שתקפו את הנאום שלי בקונגרס זה אומר הרבה מאוד לגבי ההבנה המדינית וראיית הנולד של ראשי ענף החמוצים".

ראש הממשלה המשיך בדבריו והתייחס למתקפה התקשורתית עליו בגין הדברים שיוחסו נגד המפכ"ל, "יש עוד מילה אופנתית במילון שלהם – שיסוי".

"הכל זה שיסוי. להתלונן על הדלפות בלתי חוקיות זה שיסוי? הנה השיטה, כשמחנה אחד מביע דעתו זה חופש הביטוי, כשמחנה אחר מביע את דעתו זה שיסוי. יש לי כבוד רב למוסדות הדמוקרטיה, אך אין לי שום כבוד לצביעות".

הוא הוסיף וציין, כי "החמוצים עושים עוד משהו, הם תמיד מתארים את מצב המדינה כדשדוש מתמשך, כקיפאון. מבחינתם כל עוד לא מפנים תושבים יהודים זה דשדוש. כשהחמוצים מדברים בניהם ניתן לשמוע שיחות כמו נכון שהמצב פה איום ונורא? נכון שהכל קורס? אגב, זכרתם להזמין כרטיסים ללונדון או שאתם טסים לברלין? חמוצים וטסים".

"ברור מדוע למה רוב אזרחי ישראל אינם חמוצים, ובמדד האושר של ה- OECD אזרחי ישראל דירגו את עצמם במקום החמישי בעולם, וצעירי ישראל, שימו לב חמוצים, דירגו את עצמם במקום השני. קשה לכם החמוצים. אתם כל הזמן מחמיצים, תוקפים, מקטרים ומקללים אבל בצר לכם אתם משליחים את יהווכם על מחזור סיפור הצוללות אבל גם אתם מבינים שגם הסיפור הזה יורד למצולות. לפני שלוש שעות חתמנו על מזכר עם ממשלת גרמניה".

"אין צוללות, אז מה נשאר? סיגרים? אתם יודעים שבמקרה אחר על קבלת אוסף עטים בסכומים גבוהים בהרבה הוחלט לא לפתוח בחקירה, אז אם לא זה אז חמגשיות, ואם לא חמגשיות אז חוק ישראל היום. אתם יודעים איזה סיקור אוהד קיבלו חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק השערורייתי הזה. אז מאין תבוא הישועה? אולי מההפגנות בפתח תקווה. מנסים להלך אימים על שלטון החוק ולזה קוראים שלטון החוק".

"עמוק בלב אתם החמוצים יודעים שבבחירות דמוקרטיות אנחנו ננצח", סיים ראש הממשלה את דבריו.

יצוין כי במהלך הדברים השמיעו חברי האופוזיציה קריאות ביניים כאשר במהלכם הוצאו מהמליאה מספר חברי כנסת וביניהם חיליק בר מהמחנה הציוני.

השארת תגובה