אמסלם: "מנדלבליט וניצן הם בסה"כ פקידים, "אנחנו שלטון החוק"

את הדברים אמר יו"ר ועדת הפנים בעקבות התנגדותו של פרקליט המדינה להצע"ח חקירות ראש הממשלה – "פגיעה בשלטון החוק? אבל אני שלטון החוק"

יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת דודי אמסלם
יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת דודי אמסלם

יושב ראש ועדת הפנים חבר הכנסת דודי אמסלם מ'הליכוד' הנמנה על יוזמי "החוק הצרפתי" המבקש לעגן בחוק, הגבלת חקירות ראשי ממשלה במהלך כהונתם, מתייחס לביקורת שהטיח פרקליט המדינה שי ניצן נגד ההצעה כשהתריע מפני 'פגיעה באמון הציבור שילך יתערער".

לדברי אמסלם, "אני מכבד את פרקליטות המדינה ואת היועץ המשפטי לממשלה ואת המשטרה, שהרי ללא המוסדות הללו אין לנו חברה. אבל הם יצאו מהקווים – וכל אחד שם פועל ועושה מה שהוא רוצה".

"כל הצעות החוק שאני מגיש והן באות לתת לציבור יותר מרווח נשימה, הם מתנגדים. אם הייתי נותן להם עוד סמכות הם לא היו מתנגדים. ההסבר הוא פגיעה בשלטון החוק. אבל אני שלטון החוק – אנחנו המחוקקים פה. הם התבלבלו מי המחוקק ומי אמור לקחת את החוק ולתרגם אותו הלכה למעשה, שזה הם".

בראיון לערוץ 7 הבהיר ח"כ אמסלם, כי חייבים לעשות סדר ולהגדיר מחדש את מעמד הפקידים, "כבודם במקומם מונח, אני מכבד את העמדה שלהם, אני לא מקבל אותה בעניין הזה. הנושאים הערכיים נקבעים בחוק על ידי הכנסת, לא כל פקיד מחליט מה סולם הערכים שלו ואומר על דבר שהוא לא טוב. הכנסת היא המוסד שמחוקק ומקבע את הנורמה הציבורית – לא פקיד חשוב ככל שיהיה".

יצוין, כי במאמר שפרסם, הביע ניצן אי שביעות רצון מפני החקיקה המתגבשת כאשר לדבריו, "מדובר בגישה מוטעית לחלוטין המעניקה לנשיא מכהן, או לכל מנהיג אחר, אפשרות להמשיך בכהונתו תוך התעלמות מחשדות פליליים ממשיים שעלו נגדו. הוא-הוא שיפגע במדינה, בכבודה ובמעמדה – והוא גם שיפגע בכבודו ובמעמדו של איש הציבור".

ניצן סבור, כי "במצב כזה, המשך הכהונה תהיה תחת 'חשרת עננים'. אמון הציבור במנהיג כזה יתערער וילך והשמועות לגביו תלכנה ותגברנה. את התקשורת אי אפשר יהיה לחסום, ולפיכך ילכו ויתפרסמו בה עדויות מחשידות נגדו, שאותן איש לא יברר, כביכול, כדי לא לפגוע בכבודו. אך ללא ספק הדבר דווקא יפגע בכבודו, במעמדו ובאמון הציבור בו".

2 תגובות
  1. הכנסת קובעת את הנורמות? איזה נורמו אלה? יש שוויון בפני החוק ולא אנשים עליונים ותחתונים. אם ראש הממשלה חסין מפני החוק זה אומר שיש לו יד חופשית לגנוב.

  2. חסרי בושה

השארת תגובה