קרב בימין: "השר אריאל, אל תחבל לנו במהלך"

אלי ישי ויוני שטבון צילום לייבוביץ קבוצת בחירות
אלי ישי ויוני שטבון צילום לייבוביץ קבוצת בחירות

הבוקר השתתף שר הבינוי אורי אריאל בכנס מנהלי מוסדות בציונות הדתית. במהלך דבריו בכנס, התייחס אריאל למפלגתו של ישי וטען כי 4-5 מנדטים של הימין עלולים לרדת לטמיון בעקבות מפלגת 'יחד' ו'עוצמה לשראל' שתאבד חמישה מנדטים לימין. "הם עלולים להכניס את הימין לבעיה קשה".

בהמשך דבריו הציע אריאל כי יתאחדו עם מפלגתו של בן ארי "אם ילכו ביחד", אמר אריאל. "הם ודאי עוברים את אחוז החסימה ומצטרפים לקואליציה ימנית ואם ברוך מרזל לא ירצה להיות בקואליציה הוא תמיד יוכל להתפלג ולבחור את דרכו"

במהלך הכנס התייחס אריאל לאפשרות של חבירת החרדים לממשלת שמאל והצהיר כי סיכוייו של מהלך כזה אפסיים. "אם מישהו חושב שלחרדים יש אופציה ללכת עם השמאל אני טוען שלא. אין מי שחושב שלפיד יכול לתת לעולם הישיבות תוספת של מיליארד שקלים ולוותר על התקציב. אין מישהו שחושב שציפי לבני מוכנה לתת תוספת של שני מיליארד שקללים לקצבאות הילדים"

בתגובה לדבריו של אריאל בנוגע למפלגת 'יחד' אמר לפני זמן קצר שטבון: "ידידי, אם עתידו האישי של בן ארי בוער לשר, הוא מוזמן לשריין ברשימת הבית היהודי כפי שמתאפשר בחוקה החדשה. אנחנו עמלים כל כוחנו על תהליך היסטורי של אחדות בין הציונות הדתית והציבור החרדי. בכך נשמש העוגן הימני והשכפ"ץ היהודי של ממשלת המחנה הלאומי הבאה. בזה אנחנו עסוקים, מבקש מהשר שלא לחבל במהלך".

השארת תגובה