ח"כ ישי חושף את הונו האישי

יו"ר "העם איתנו" חבר הכנסת אלי ישי פירסם לציבור את ההצהרה ● ברשותו שתי דירות, אין רכב אות תיק מניות בבעלותו ● והוא גם משלם משכנתא

אלי ישי. צילום: עירא אברמוב, ויקיפדיה
אלי ישי. צילום: עירא אברמוב, ויקיפדיה

לאחרונה חושפים חברי כנסת ומועמדים בבחירות את הונם האישי, כדי ליצור שקיפות מול הציבור, באשר לשאלה כמה כסף יש למועמד אליו רוצה אדם זה או אחר להצביע.

ראשונים חשפו את הונם האישי ראשי מפלגת "המחנה הציוני" בוז'י הרצוג וציפי לבני, עתה גם יו"ר 'העם איתנו' ח"כ אלי ישי מראה לציבור כמה הון אישי יש לו.

במסגרת הפינה 'הון שקוף' בתוכנית חיסכון בחדשות ערוץ 2, חשף ישי כי הוא מחזיק ברשותו שתי דירות, שאחת מהן גרמה השבוע לסערה רבתי ואף להתערבות של היועמ"ש, עו"ד יהודה וינשטיין. עוד עולה מהצהרת הונו של ישי כי אין ברשותו רכב ולא תיק מניות. הוא נטל הלוואה בסך 200 אלף שקלים והוא משלם משכנתא על דירתו בסך 1,000 שקלים בחודש.

הדירה השניה של ישי גרמה כאמור לסערה בשבוע שעבר כאשר גורמים שונים פנו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבדוק מהיכן הגיע הכסף לדירה השניה, אשר נמצאת בשכונת "משכונת האומה" בירושלים, ושוויה מוערך בכשני מיליון שקלים.

בתוך כך, התנועה למשילות ודמוקרטיה מותחת ביקורת על התופעה בה חברי כנסת נדרשים לפרסם את הצהרת ההון שלהם, וקוראת הן לחכי"ם המכהנים והן למועמדים לכנסת הבאה, שלא להיענות לבקשה לפרסם הצהרת הון.

בהודעה שפרסמה התנועה נאמר: "בימים אלה מנהלים חלק מכלי התקשורת מסע "המעודד" נבחרי ציבור באופן בוטה ופסול לחשוף את הונם בפני הציבור הרחב. חשוב להזכיר שכל חבר כנסת ועוד יותר שרי ממשלה, מגישים הצהרות הון. בשונה משופטים, פקידים בכירים בשירות המדינה, קציני משטרה ואנשי תקשורת שפטורים מכך", לשון הודעת התנועה.

השארת תגובה