המסעדנים נפגשו בבני ברק: החלטת בג"ץ תוביל לקריסת הענף

אמש נערך כינוס חירום של מסעדנים בעקבות החלטת בג"ץ בנוגע להיטל עובדים זרים שיושת על מסעדות ועל גופים המעסיקים עובדים זרים. הכינוס ימשך היום ומחר במשרדי עורכי הדין במגדלי ב.ס.ר בבני ברק. לכינוס הגיעו שפים ומסעדנים בכירים

אילוסטרציה! מסעדה
אילוסטרציה! מסעדה

בכינוס החירום שנערך אמש במשרדי פירמת עו"ד דורון- טיקוצקי- קנטור- גוטמן ועמית גרוס אמרו המסעדנים: "ההחלטה עלולה להביא לקריסת ענף המסעדנות בישראל". עו"ד עמית גרוס וירון טיקוצקי: "נפנה לרשות המיסים על מנת לבחון כל מקרה לגופו".

בכירי ענף המסעדנות הגיעו אמש לכינוס החירום שימשך גם היום ומחר במגדלי ב.ס.ר בבני ברק בעקבות החלטת בגץ על השתת היטל עובדים זרים רטרואקטיבית.

למפגש הראשון מסוגו, שימשך גם היום ומחר, הגיעו בעלי מסעדות ושפים מובילים לרבות נציגי קבוצת לנדורה, קבוצת חיים כהן, קבוצת שרון כהן (שילה), השף דניאל זך ועוד; הכינוס נערך בהמשך לפסק הדין שניתן לפני ימים אחדים בבית המשפט העליון בעניין היטל עובדים זרים. בכירי הענף הביעו דאגה עמוקה מהשלכותיו של פסק הדין על יכולתן של מסעדות רבות להמשיך ולהתקיים, מה עוד שמדובר בהחלטה שתושת עליהם רטרואקטיבית. "רעידת אדמה בענף", אמרו מסעדנים מודאגים שהגיעו לכינוס, "אף אחד לא שם כסף בצד כדי לשלם רטרואקטיבית את המס הזה".

עוה"ד עמית גרוס וירון טיקוצקי נפגשו עם המסעדנים והסבירו להם אודות האפשרויות העומדות בפניהם: "בימים שחלפו מאז ניתן פסק הדין אנו מוצפים בפניות של בעלי מסעדות וחברות כח אדם העומדים במצב של חוסר וודאות מוחלט לגבי עתידן. אנו מתכוונים לנסות ולפנות בעניין זה לרשות המיסים, בניסיון להגיע להבנה על גיבוש נוהל מסודר אשר במסגרתו ייבחן כל מקרה לגופו ותינתן אפשרות להגיע להסדרים אשר יאפשרו לעסקים להמשיך ולהתקיים".

השארת תגובה