אחוז הנפגעים בחגים גבוה בהרבה מימות השנה

ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "מזהיר מפני היפגעויות בתקופת חגי תשרי" • על פי נתוני הארגון ישנה עלייה משמעותית במספר ההיפגעויות של הילדים ביחס לשאר ימות השנה • אחוז הנפגעים בתאונות דרכים בתקופת חגי תשרי 56%, הוא גבוה משמעותית מאחוז הנפגעים בזירה זו במהלך שאר ימות השנה 32% • על פי נתוני הארגון אירעו 837 מקרים של היפגעות משמעותיות של ילדים ובני נוער בתקופת חגי תשרי בשנים 2010-2016 מתוכם 20 מקרים של תמותה

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה כי מספר הילדים הנפגעים מתאונות בתקופת חגי תשרי גבוה מבשאר ימות השנה. על פי נתוני הארגון אירעו 837 מקרים של היפגעות משמעותיות של ילדים ובני נוער בתקופת חגי תשרי, בשנים 2010-2016. מתוכם 20 מקרים של תמותה. ניכר כי ההיפגעות העיקרית בתקופת חגי תשרי היא תאונות דרכים.

  • נמצא כי אחוז הילדים שנפגעו בתאונות דרכים – 56% בתקופת חגי תשרי, גבוה משמעותית מאחוז הילדים הנפגעים במהלך כל ימות השנה מתאונה זו (32%).
  • התפלגות הילדים הנפגעים לפי גיל בתקופת חגי תשרי: 34% מהנפגעים הם תינוקות ופעוטות בגילי 0-4, 26% הינם ילדים בגילי 5-9, 23% הינם ילדים בגילי 10-14 ו- 17% הינם בני נוער בגילי 15-17.
  • התפלגות הנפגעים לפי מגדר בתקופת החגים, כ- 70% מהילדים הנפגעים הם בנים וכ- 30% בנות.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: "לצערנו חלה עלייה במספר ההיפגעויות של הילדים בתקופת החגים. תקופות של חופש, בהן הילדים אינם במסגרות, הינן מסוכנות עבור הילדים, בבית ובמיוחד במרחב הציבורי ובכביש. את רוב התאונות ניתן למנוע! חשוב שהילדים וההורים יכירו ויישמעו לכללי הבטיחות. אני קוראת להורים לפעול למען בטיחות ילידיהם בדרכים, לתרגל איתם חציית כבישים באופן בטוח ללא התעסקות עם הטלפון הסלולארי, להקפיד על חבישת קסדה בעת הרכיבה על האופנים, להשגיח באפן פעיל על ילדים צעירים – להיות איתם בקשר עין, להרחיק מאכלים ומשקאות חמים מילדים קטנים, לא להגיש לתינוקות ולפעוטות מאכלים שאינם מתאימים ליכולות הלעיסה והבליעה שלהם".

השארת תגובה