חילוקי דעות בין נתניהו לפוטין: "ישראל איימה לתקוף את ארמונו של אסד"

דיווח ערבי: פגישת ראש הממשלה ונשיא רוסיה הסתיימה ללא תוצאות לאחר חילוקי דעות קשים – "ישראל הבהירה כי במידה ורוסיה תתעלם מהאינטרס הישראלי, הרי שזו תטרוף בפניה את הקלפים"

נתניהו ופוטין במהלך ביקור פוטין צילום: עמוס בן גרשום , לע''מ
נתניהו ופוטין במהלך ביקור פוטין צילום: עמוס בן גרשום , לע''מ

עם סיום פגישתם של נתניהו ופוטין בשלהי השבוע שעבר בעיירת הנופש סוצ'י שברוסיה, הודיע ראש הממשלה כי בפגישה בין היתר נדונה האפשרות לשיתוף פעולה בין ישראל לרוסיה בכל הקשור למניעת ההתבססות האיראנית בסוריה.

ראש הממשלה הבהיר, כי אין לו ספק כי הפגישה שהתקיימה ברוח טובה, אכן תביא לתוצאות חיוביות שיעמדו לצד האינטרס הישראלי לאורך הגבול הצפוני.

אלא שמתברר כי הנימה האופטימית שליוותה את דברי רה"מ רחוקה מהמציאות בשטח ואיננה מדויקת בלשון המעטה. כאשר מתברר כי הפער בין עמדותיהם המדיניות של הצדדים רק התרחבה בעקבות הפגישה והפכה לעובדה מטרידה מאוד מבחינתה של ישראל.

העיתון אל ג'רידה הרואה אור בכווית, מצטט בכיר רוסי שנכח בפגישה שדיווח, כי הפגישה בין המנהיגים הסתיימה לא כל הסכמות כאשר ישראל הבהירה בפני פוטין כי היא איננה מתכוונת לשבת בחיבוק ידיים לנוכח ההתבססות האיראנית על גבולה.

לדברי אותו המקור, ישראל הבהירה עוד, כי יש בידה את הכלים והאמצעים בכדי לתקוף את אחד מארמונותיו של אסד בסוריה ובכך לטרוף את הקלפים במשחק האינטרסים האזורי.

"לבינתיים משחקת ישראל את המשחק וממשיכה בתיאומים עם רוסיה וארצות הברית בכל הקשור להסכם הפסקת האש בסוריה, אך בד בבד היא איננה מעלימה עין
מהנעשה במדינה והיא עשויה לשנות את כללי המשחק אם איראן תגלה כוונה להקים בסיסים בשטחה", אמר הבכיר.

השארת תגובה