תקדים: הנשיא לשעבר אובאמה עומד לחזור לפוליטיקה

לפי הדיווח, ברק אובאמה מתכוון לפתוח במסע גיוס כספים עבור המפלגה הדמוקרטית בניסיון 'לשקם' את המפלגה שהפכה לשסועה ומפולגת מאז ההפסד הצורב בבחירות

ברק אובמה, צילום: הבית הלבן
ברק אובמה, צילום: הבית הלבן

האם נשיאה ה- 44 של ארצות הברית, מתכנן בקרוב קאמבק באמצעות חזרה לחיים הפוליטיים?

לפי הדיווח בארה"ב, הנשיא הקודם ברק אובאמה, המבקש להצטייר כ'מושיעה' של המפלגה הדמוקרטית המסוכסכת והמפולגת שטרם התאוששה מאז הפסדה הצורב של הילרי קלינטון במירוץ לנשיאות, מתכוון בקרוב לשוב ולאייש את קדמת הבמה הציבורית ולהתייצב למשימת 'בניית המפלגה מחדש'.

כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים, כי מטרתו העיקרית של אובאמה תהיה לסייע למפלגה במסע גיוס הכספים לקראת הוועידה הדמוקרטית השנתית שצפויה להתקיים בחודשים הקרובים, כאשר בניגוד לשנים עברו, יוזמת המנהיגים ואנרגיות הפעילים נעדרות הפעם מקרב מיליוני חברי המפלגה שטרם התאוששו מההפסד הצורב.

אובאמה כך לפי הדיווחים, מתכוון להיות מעורב פוליטית ולשכנע סנטורים לתמוך ולהתנגד להצעות חוק שונות שהממשל יבקש לקדם. אם הדבר אכן יתממש הרי שמדובר בתקדים היסטורי של נשיא שעל אף שכהונתו הסתיימה, ממשיך לבחוש בקלחת הפוליטית.

נזכיר, כי במהלך קמפיין הבחירות ולאחריו התבטא אובמה לא אחת, כי במידה והיה זה הוא שמתמודד על כס הנשיאות מול טראמפ, הרי שבוודאות היה מנצח אותו.

יצוין, כי באופן חריג ובניגוד לקודמיו, אובאמה לא היגר ממדינת הבירה וושינגטון מאז סיום כהונתו ועדיין ממשיך להתגורר שם.

השארת תגובה