טראמפ לצפון קוראיה "מקווה שלא נצטרך להשתמש בנשק גרעיני" • רוסיה: "מקווים שארה"ב לא תגרור את צפון קוריאה לפעולה מסוכנת"

על רקע האיום שנשקף מצידה של צפון קוראיה פרסם הנשיא טראמפ הודעה בה נאמר כי "ארסנל הנשק הגרעיני שלנו גדול מאי פעם מקווה של נצטרך להשתמש בו". שר ההגנה האמריקאי: קוריאה הצפונית עלולה להוביל להשמדתה

ראש בראש
ראש בראש

נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ פרסם הודעה בחשבון הטוויטר בה נאמר כי ארסנל הנשק הגרעיני שלנו עכשיו חזק מתמיד", אמר הנשיא. "אני מקווה שלעולם לא נצטרך להשתמש בו", הוסיף

שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס התייחס אף הוא לאיומי צפון קוראיה והזהיר היום את המשטר של קוריאה הצפונית מפעולות שיובילו להשמדתו. "קוריאה הצפונית חייבת להפסיק לבודד את עצמה ולוותר על שאיפתה לנשק הגרעיני. קוריאה הצפונית חייבת להפסיק לשקול כל פעולה שעלולה להוביל לסוף משטרה ולהשמדת עמה", אמר מאטיס.

מאטיס הוסיף כי "פעולות המשטר הצפון קוריאני לא יצליחו להשתוות לשלנו והיא תפסיד בכל מירוץ חימוש או עימות שהיא תיזום". שר ההגנה האמריקאי אמר עוד כי בעוד מחלקת המדינה האמריקאית מובילה מאמץ דיפלומטי לפתרון המשבר, לארה"ב ובעלות בריתה יש את "היכולות ההתקפיות וההגנתיות המדויקות והאיתנות ביותר עלי אדמות".

בתוך כך שגריר רוסיה באו"ם אמר כי הוא מקווה שהתנהלותה של ארצות הברית במסגרת המשבר עם צפון קוריאה "לא יגרור את המדינה המבודדת לפעולה מסוכנת". השגריר אמר כי "פעולה צבאית אינה באה בחשבון, ארה"ב צריכה להישאר רגועה".

ההתבטאויות הנוכחית של הנשיא באות על רקע המתיחות ההולכת וגוברת בין קוריאה הצפונית לארצות הברית ולאחר שגורמים בפיונג יאנג אימו כי הם שוקלים ברצינות לתקוף את האי גואם באוקיינוס השקט שנמצא בשליטת ארצות הברית, מה שגרר אמש תגובה נזעמת וחריגה של הנשיא בה נאמר כי "צפון קוריאה תיענה באש ובזעם שהעולם לא ראה".

מה שהגביר את המתיחות הוא פרסום נוסף ב"וושינגטון פוסט", שציטט דוח מודיעיני אמריקני סודי לפיו פיונג יאנג הצליחה לייצר ראשי קרב גרעיניים שניתן לטעון בתוך הטילים הבליסטיים הבין-יבשתיים שבארסנל שלה. על-פי הדיווח, המדינה המבודדת פיתחה בהצלחה ראשי קרב מזעריים שניתן יהיה לחמש באמצעותם טילים בליסטיים בין-יבשתיים, שלאחרונה הוכחו כמסוגלים להגיע עד לשטח ארה"ב.

 

 

 

השארת תגובה