כחלון על יוקר הדיור: "אפרק את מנהל המקרקעין"

לאחר יוקר המחיה מצהיר כחלון כוונות בנוגע לסוגיית הדיור ■ בשיחה אחד על אחד עם העיתונאי בן כספית אמר כחלון כי יפעל לסגירתו של מנהל מקרקעי ישראל: "כל משרד שאני אהיה בו, יהיה אחראי על המנהל. כך לא אוכל להאשים אף אחד בשום דבר"

משה כחלון
משה כחלון

לאחר שהתבטא בעיקר בנושא יוקר המחיה והציג את הישגיו בעניין, מתפנה כחלון לטפל בסוגיית עליית מחירי הדירות שהאמירו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. במהלך דבריו הצהיר כחלון כי בכדי לגרום לירידת מחירי הדיור בכוונתו לפרק את מנהל מקרקעי ישראל שלטענתו מקשה על בנייתן של פרויקטים.

בשיחה אחד על אחד עם העיתונאי בן כספית בכנס איגוד השיווק דיבר יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון על מחדל מחירי הדיור של מדינת ישראל: "רק קובה וצפון קוריאה מחזיקות בכמות קרקעות כמו ממנהל מקרקעי ישראל. הממשלה היא האשמה היחידה במחדל מחירי הדיור ויוקר המחיה. ראש הממשלה ושר האוצר רבו מהיום הראשון שנכנסו לממשלה והאינטרס הציבורי עמד בסוף סדר העדיפויות שלהם".

לדבריו, "כל הכוונות של כולם להוריד את מחירי הדיור הן טובות, השורה תחתונה היא במבחן התוצאה – במעשים ולא בדיבורים. יש לנו תכנית מסודרת לפירוק מנהל מקרקעי ישראל ואני מודיע כאן – אני הולך לפרק את מנהל מקרקעי ישראל וכל משרד שאני אהיה בו יהיה אחראי על המנהל. כך לא אוכל להאשים אף אחד בשום דבר."

לשאלה של כספית מדוע עזב את הליכוד אמר כחלון: "הפערים ביני לבין הליכוד של היום הם בעיקר חברתיים. אין לי בעיה עם האנשים בליכוד, יש לי בעיה עם הדרך שלהם. 80% מישיבות סיעת הליכוד בשנים האחרונות היו על נושאים מדיניים ועל התנחלויות ולא על עיירות הפיתוח ושכונות המצוקה. הליכוד של היום לא נמצא במקומות החברתיים שאני גדלתי עליהם, הליכוד של בגין".

תגובה אחת
  1. כחלון זה האיש צודק להעיף את מנהל מקרקעי ישראל מהאדמות שלנו של כולנו

השארת תגובה