עובדי 'מזרחי טפחות' משביתים את סניפי הבנקים ברחבי הארץ

עובדי הבנק מוחים על שהמשא ומתן להסכם שכר חדש ומעודכן עלה על שרטון – הטענה העיקרית: "השכר הבסיסי כבר לא התעדכן יותר מעשור"

מזרחי טפחות
מזרחי טפחות

עובדי בנק 'מזרחי טפחות' צפויים להשבית היום את כלל הסניפים בבנקים בכל רחבי הארץ. העובדים מאשימים את ההנהלה באי רצון להתקדם לקראת גיבוש הסכם שכר חדש לשנים 2016 – 2017.

יצוין, כי בחודש שעבר הכריזו העובדים על סכסוך עבודה, בשל גרירת רגליים מצד ההנהלה בחתימה על הסכמי השכר החדשים.

העובדים טוענים כי מעבר לדרישת עדכון השכר על השנתיים האחרונות, הרי שמדובר בכ- 4.300 עובדים ששכרם לא התעדכן זה למעלה מעשור. יצוין כי השכר עצמו הנו רכיב אחד מתוך שכרו של הבנקאי, כאשר לשכר הבסיס מצטרפים הטבות מפליגות נוספות (בונוסים, מנגנון טייס אוטומטי ועוד) הבאים לידי ביטוי בתלוש השכר.

מהנהלת מזרחי טפחות נמסר בתגובה: "כל מאות המנהלים בבנק, שאינם חברים בארגון העובדים יגיעו לעבודה, יפתחו את הסניפים ויפעלו לתת שירות ללקוחות. יחד איתם, כך אנחנו משוכנעים, יגיעו עוד מאות רבות של עובדים אחראיים ומסורים, שמתנגדים בכל תוקף לפגיעה בהם, בלקוחות ובבנק עצמו.

"לבד מהשירות בסניפים, הלקוחות יוכלו לקבל שירות במרכז הבנקאות הטלפוני של הבנק וכמובן שגם יוכלו לפעול באמצעות האתר והאפליקציה של מזרחי טפחות.

"יו"ר הוועד טועה טעות קשה אם הוא חושב שבאמצעות מהלכים אלימים, הוא ישיג את מבוקשו. ההיפך הוא הנכון: הנהלת הבנק הודיעה באופן חד משמעי שלא תנהל שיחות תחת איום של השבתה ושיבושים מכל סוג שהוא. המשמעות היותר מרחיקת לכת מבחינת עובדי הבנק היא שהוועד במעשיו האלימים והלא-אחראיים מסכן הסכמות יוצאות דופן של ההנהלה לשפר משמעותית את שכרם.

"כל האחריות לכך תהיה על ראשו של הוועד, ועובדי הבנק יגלו מהר מאוד מי באמת פועל לטובתם ומי פוגע בהם ובמקור פרנסתם".

השארת תגובה