פרסום ראשון: עיתונאי ישראלי נעצר בחשד להסתה לטרור

עבד אבו שחאמדה, עיתונאי ערבי-ישראל הכותב באתר 'העוקץ' ומוכר כפעיל מרכזי ב'בל"ד' נעצר ונחקר בחשד להסתה לטרור בכתבה שפרסם • אתר 'העוקץ', הזוכה למימון מהקרן החדשה לישראל: "עומדים מאחורי הפרסום ומאחורי הכותב"

ההתפרעויות, צילום: הזירה
ההתפרעויות, צילום: הזירה

פרסום ראשון: עבד אבו שחאמדה, עיתונאי ערבי ישראלי הכותב באתר 'העוקץ', נעצר בשבוע האחרון בחשד להסתה לטרור ונחקר על ידי כוחות הביטחון, כך נודע ל'כל הזמן'.

סיבת מעצרו של אבו-שחאמדה נעוצה, ככל הנראה, במאמר שפרסם לאחרונה באתר 'העוקץ', תחת הכותרת "מדוע אסור לנו לחזור לשיגרה", כאשר הוא מתייחס כמובן למהומות בהר הבית.

במאמרו כותב אבו-שחאמדה כי "הסטטוס-קוו הוא בדיוק המצב בו אנו צריכים להילחם, המצב אותו יש להוקיע, לשנות ולא לפנטז על החזרה אליו. עם שבוחר לחיות כבן חורין מבין שאין כיבוש נאור ושהבקשה להיות חופשי היא הבקשה להיות בן אדם. מנהיגיו של עם חופשי הם אלו שמוכנים להתנגד ולעמוד בקו הראשון כנגד הדיכוי, ולא מתווכים שמנסים להרגיע את הרוחות. כי בזמן כיבוש, אסור שהרוחות יירגעו", לשון דבריו.

בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של האתר האשימו את פעיל הימין, מנכ"ל ארגון "בצלמו", שי גליק, במעצר הכתב. לדבריהם, תלונה שהגיש גליק ליועץ המשפטי לממשלה ולמשטרת ישראל, היא זו שהביאה למעצרו של כתב 'העוקץ'.

בתלונה שהגיש גליק ליועץ המשפטי לממשלה נטען, בין היתר, כי "המילים מדברות בעד עצמם, 'פעיל חברתי' מסית בריש גלי להמשיך בכל הכוח ובצורה אלימה את המאבק עד להסרת המגנומטרים". גליק הוסיף והדגיש: "אין כל ספק שמאמר זה עלול לגרום להמשך שפיכות הדמים".

ביום שלישי האחרון נעצר אבו-שחאמדה על ידי המשטרה, נלקח לחקירה על ידי כוחות הביטחון ולאחריה הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

"באורח פלא, הגיעו ביום שלישי שוטרי יס"מ לבית הוריו של אבו שחאדה, אמרו להם שהוא דרוש לחקירה וצילמו את תעודת הזהות של אמו. לאחר מכן, המתינו לו מתחת לבית ומשלא הגיע – הסתלקו ללא השארת כל מסמך רשמי", נטען על ידי אתר 'העוקץ', שאף האשימו את היועץ המשפטי לממשלה כי אינו מטפל די בהסתה מכיוונם של אנשי ציבור מהימין. "תופעת מעצרם של פלסטינים על סמך פרשנות מוטעית ומוטה של פרסומיהם בנושא המאבק בכיבוש כקריאה לאלימות הפכה נפוצה מאד בשנים האחרונות, וכמובן שהיחס לפרסומים של יהודים שונה בתכלית", האשימו, לא לפני שהבהירו כי "'העוקץ' עומד מאחורי הפרסום ומאחורי הכותב".

אתר 'העוקץ' ממומן על ידי מספר ארגוני שמאל ובראשם הקרן החדשה לישראל, שמשום מה, לא מצאו לנכון לגנות את המאמר המסית.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר עודנה מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות.

תגובה אחת
  1. הקרן החדשה "לישראל" ממומנת על ידי האיחוד האירופי האנטישמי! האם הם לטובת ישראל?? ארגון עדלה ושתיל ומורד הם ארגונים לטובת ערבים ולא יהודים ובהם היא תומכת!!!

השארת תגובה