הבית הלבן במסר לישראל: "הפלסטינים מנסים לסחוט אתכם"

בצל המאמצים להרגעת השטח בשל המתיחות סביב הר הבית, שיגרה ארצות הברית מסר לישראל ולפיו, נקטתם בכלל הצעדים הנדרשים להשבת השקט"

טראמפ בכותל
טראמפ בכותל

הבית הלבן העביר ביממה האחרונה מסר לישראל ולפיו, אנחנו עוקבים באדיקות אחר הנעשה בגזרת הר הבית ומבינים שמבחינתכם מציתם ונקטתם בכלל הצעדים הנדרשים על מנת להשיב את השקט להר וכי הפלסטינים הם כעת אלו שמבקשים לסחוט אתכם באמצעות דרישות שמשמעותן שינוי הסטטוס קוו אותו הם דרשו עד עתה.

נזכיר, כי ארצות הברית הייתה מעורבת באופן אקטיבי במגעים שהתנהלו מאחורי הקלעים מול ירדן במטרה להביא לסיום פרשת המאבטח ובמקביל מקיימת שיחות שוטפות עם מנהיגי האזור במטרה להביא להשבת השקט ולהסדרת המחלוקת בנושא הר הבית

בהודעה שפרסם הבית הלבן נאמר, כי ארצות הברית מעריכה את מאמציה של ישראל להביא להשבת השקט בכך שהסירה את המגנומטרים ואת מצלמות האבטחה משערי הכניסה להר, כאשר ראש הממשלה פרסם אף הוא הודעה בה הוא מודה לנשיא טראמפ על מאמציו בענין, "אני מודה לנשיא טראמפ שהנחה את יועצו ג'ארד קושנר ושלח את שליחו ג'ייסון גרינבלט לאזור, לסייע במאמצינו להביא את צוות השגרירות הישראלית הביתה במהירות. אני מודה גם למלך עבדאללה על שיתוף הפעולה ההדוק שלנו". כך נתניהו.

השארת תגובה