בעקבות הפרסום ב'כל הזמן': עיריית ירושלים הודיעה על מסלול חניה "חכם" מותאם לחרדים

כשנה וחצי לאחר צאתה לדרך של הפיילוט לחניה חכמה, הודיעה היום העירייה באופן רשמי כי החל מהשבוע הבא תתאפשר החניה רק באמצעות הטכנולוגיות החכמות • החרדים, שאין ברשותם סמארטפון, יוכלו לחנות בתשלום טלפוני ודרך 'איזי פארק'

פנגו
פנגו

עיריית ירושלים תסיר החל מיום השלישי הקרוב כשלוש מאות מדחני כרטיס וכתשע מאות מדחני צג הפזורים ברחבי העיר במטרה לקדם טכנולוגיות חכמות חדישות ונוחות יותר לתושב.

בעיריית ירושלים נימקו את ההחלטה להסרת המדחנים בירידה המתמשכת בשנים האחרונות בשימוש במדחנים, שעלות תחזוקתם יקרה ומהווה הוצאה כבדה מכספי הציבור. "עם כניסת טכנולוגיות חניה חדישות, החליטה העירייה בדומה לערים רבות בארץ ובעולם להסיר את המדחנים המוצבים ברחבי העיר. הסרת המדחנים מפנה מקום במרחב הציבורי, מסירה מכשולים מייפה את המרחב שגם נראה נקי יותר", נכתב בהודעה שבישרה כי החל מחודש אוגוסט 2017 יוכלו התושבים והמבקרים לשלם באמצעות 'פנגו', 'סלופארק' ו'איזי-פארק.'

בעבר, לפני כשנה וחצי, עם תחילתה של תקופת הפיילוט שהתבצעה בשכונות נבחרות בעיר, פרסמנו כאן ב'כל הזמן' את הבעיה במהלך, מאחר ולחרדים שאינם משתמשים בסמארטפון לא תתאפשר החניה בעיר. בעקבות הפרסום, הודיעה כעת העירייה כי "לתושבים והאורחים שאינם משתמשים במכשירים החכמים יתאפשר לשלם על החניה באמצעות שיחת טלפון לאחת ממפעילות אפליקציות החניה שנמצא כיום בשימוש או באמצעות מכשיר איזי פארק. למי שיתקשה בהפלת אמצעי התשלום יתאפשר להיעזר בדיילות/ים שיסבירו ויתדרכו את המתקשים בהפעלת אמצעי התשלום".

בעירייה הוסיפו וציינו כי האגף לשירותי חנייה ממשיך לפעול לשיפור החניה בעיר ובוחן אמצעים טכנולוגיים חדשניים לאיתור מקומות חניה פנויים באמצעות חיישנים, הכוונה למקומות חניה באמצעות מצלמות ועוד.

השארת תגובה