סטירה מצלצלת • חברת טבע הודיעה כי תפטר מאות עובדים בישראל

"לאחר שקיבלה מיליארדי שקלים בהטבות מס – היא גומלת למדינה באמצעות פיטוריהם של מאות עובדים במסווה של התייעלות", מאשים ח"כ שמולי • בהסתדרות מאיימים – "לא יעבור בשתיקה"

טבע
טבע

ענקית התרופות 'טבע' מצליחה לעורר סערה כשבהודעה שמפרסמת החברה נאמר כי בכוונתה לפטר כ- 350 עובדים במרכזי המעבדות שלה בישראל.

בהודעה שפרסמה החברה נאמר, כי "התכנית הינה חלק ממהלך גלובאלי רחב ונועדה לחזק את התחרותיות של אתרי הייצור בישראל תוך הבטחת מרכזיותם לטבע גם בעתיד".

נציין כי ענקית התרופות 'טבע', מעסיקה בישראל כ- 7000 עובדים בכ- 12 נקודות הפזורות ברחבי הארץ, כאשר הודעת החברה על הפיטורים הצפויים מתייחסת לעובדים המועסקים במפעלי החברה בכפר סבא ובמרכז טבע טק.

יצויין עוד כי עובדי החברה מאוגדים תחת כמה "וועדי עובדים", כאשר הצעד נעשה תוך היוועצות עם הנהלת הוועד הרלוונטי.

ח"כ איציק שמולי הגיב בזעם על הודעת החברה ואמר, כי "רק בישראל חברה כמו טבע יכולה לקבל כל שנה מיליארדי שקלים בהטבות מס ובתמורה לפטר מאות עובדים באופן חד צדדי מטעמי התייעלות. קוראים לזה חזירות וצריך לעצור את זה. או שיש הטבת מס ובצדה תוספת השקעות ותעסוקה או שאין הטבת מס. ההפקרות הקיימת שבה המדינה נותנת ומקבלת בחזרה סטירה מצלצלת לא יכולה להימשך עוד".

ואילו דובר ההסתדרות יניב לוי הזהיר, כי ההסתדרות לא תסכים לשום מהלך חד צדדי מטען החברה. "אנו מצפים מהנהלת 'טבע', לנהוג באחריות ולא להכניס את מפעליה בישראל, לשורה של מאבקים שיביאו לסחרור מערכת יחסי העבודה״.

השארת תגובה