דריכות שיא: "הוגבלה כניסת מוסלמים לעיר העתיקה – אוטובוסים רבים סבו על עקבותיהם"

המשטרה הציבה מחסומים באזור לטרון ובמחלף ענבה לכיוון כביש 1 • העיר העתיקה במצור כאשר הכניסה ניתנת רק לגברים בני 50 ומעלה • השר כץ: "הר הבית בידנו – על ריבונות לא מתפשרים"

המגנומטר |  צילום: דוברות המשטרה
המגנומטר | צילום: דוברות המשטרה

11:00 – דוברת המשטרה בהודעה מיוחדת: "בהתאם להאצלת סמכויות הקבינט למשטרה לפעול לפי שיקול דעתה להרגעת השטח, הרי שאנו בוחנים כל העת אפשרויות להקלה בכניסה לעיר העתיקה והר הבית וכן את התאמת אמצעי הביטחון בכפוף להערכות המצב בשטח".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר לפני זמן קצר, כי "בניגוד למה שפורסם, הקבינט הביטחוני-מדיני החליט להמשיך ולהפעיל את כל האמצעים עליהם הוחלט בעקבות הפיגוע השפל, כולל השימוש בגלאי מתכות .משטרת ישראל אחראית ליישום מדיניות זו".

לדבריו, ״הר הבית בידינו, על ריבונות לא מתפשרים ומדינת ישראל היא האחראית לשמירת החוק והסדר במתחם הר הבית".

מהדיווחים עד כה עולה, כי במקביל למחסומים שהציבה המשטרה החל משעות הבוקר המוקדמות בכניסות לירושלים, באזור לטרון וכן לפני הכניסה לכביש 1 באזור מחלף ענבה, הרי שעד כה חזרו על עקבותיהם כ- 30 אוטובוסים וכן כלי רכב פרטיים רבים שפניהם היו מועדות לירושלים.

מוקדם יותר דווח על כ- 13 אוטובוסים במימון התנועה האיסלאמית שהגיעו בשעות הלילה המאוחרות לירושלים מתוך כוונה לעקוף את המחסומים שהציבה המשטרה, אך כניסתם נמנעה בשל פעילות המשטרה ואלו נאלצו לחזור על עקבותיהם.

*********************

דריכות שיא של מערכת הביטחון לקראת תפילות יום השישי בהר הבית על רקע ההחלטה שהתקבלה בקבינט להשארת המגנומטרים בשערי הכניסה להר הבית.

כחלק מההיערכות, פרסה המשטרה במהלך הלילה מחסומים ברחבי העיר העתיקה ומבואותיה, לאחר שהוחלט בתום ישיבת ההיערכות שנערכה אמש, להגביל את הכניסה לעיר ולהתיר את המעבר במחסומים אך ורק למבוגרים בני 50 ומעלה, כאשר כניסת נשים לא תוגבל ותותר בכל גיל.

הפלסטינים מדווחים במקביל כי אוטובוסים רבים ששינעו אזרחים פלסטינים מרחבי הארץ נעצרו בדרכם לירושלים וזאת כחלק מניסיונות המשטרה למנוע את הגעת האלפים לשטח ההר כחלק מקריאת הוואקף וההנהגה הערבית לציבור הרחב, לנהור בהמוניו לתפילת יום השישי במסגד אל-אקצה וזאת מתוך חשש לגל אלימות שעלול לפרוץ במקום עם סיום הטקס.

במקביל מדווחים הפלסטינים כי המשטרה עצרה הלילה את ראש התנזים בירושלים עדנאן רית' וכן את מחזיק תיק ירושלים בפתח' חאתם עבד אל-קאדר החשודים בהמרדה והסתה.

מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים על מעצרו של השייח' כמאל חטיב מראשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שהוצאה אל מחוץ לחוק. אמש האשים חטיב בדרשה שנשא בפני קהל פלסטיני, כי ישראל הטמינה חומרים כימיים בקירות הר הבית ומסגד אל-אקצה במטרה להביא להפלתם ובכך להשתלט מחדש על השטח.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע הבוקר על כינוס ישיבה דחופה במטה הנשיאות ברמאללה זאת כדי לדון במעדי ישראל בהר הבית ובמסגד אל אקצה.

2 תגובות
  1. הגיע הזמן לגמור את יום השביעי של מלחמת ששת הימים, ולשלוט בכל ארץ ישראל. אף עם לא מרשה שאויבים מבית ישבו וישלטו בעיר הבירה שלו. עם אלה שיורים בגב של שוטרים והורגים בסכין שוטרת רוצים "לעשות שלום"? הרי הם מכריזים יום-ולילה שמטרתם להשמיד את מדינת ישראל. הגיע הזמן שההנהגה שלנו תקבל שכל ותפעל לפי הצרכים שלנו ולא של אויבינו.

  2. מגוחך שבמכה יש מגנומטרים ואף אחד מהערבים שלנו לא מתלונן על כך! די לשימוש בדת לצורכי טרור!!

השארת תגובה