אביו של השוטר: "להביא כמה שיותר חרדים ממרכז הארץ, להכיר את העדה הדרוזית"

כתב 'כל הזמן' הרחיק נדוד ביחד עם קבוצת מנחמים חרדים ליישוב הדרוזי חורפיש לנחם את משפחתו של השוטר כמיל שנאן הי"ד שנרצח בפיגוע בהר הבית ביום שישי האחרון • אביו של השוטר: "אני רוצה להגיע עם החברה החרדית לשיתוף פעולה"

תמונה גדולה בכניסה לביתו של השוטר
תמונה גדולה בכניסה לביתו של השוטר

אמש, בשעות אחר הצהריים יצאתי ביחד עם קבוצת מנחמים חרדים מירושלים ובני ברק לעבר היישוב הדרוזי חורפיש על גבול לבנון בצפון הארץ. הדרך ארכה כ-3 שעות ובסיומה הגענו ליישוב.

בהגיענו ליישוב הבינו תושבי המקום כי החרדים שהגיעו ליישוב הגיעו בשביל לנחם את משפחת השוטר הדרוזי כמיל שנאן הי"ד שנרצח בפיגוע בהר הבית ביום שישי האחרון.

אחד התושבים כיוון אותנו לבית האח של השוטר בו מתאבלת המשפחה. מיד בהגיענו לבית התקבלנו בהכנסת אורחים מכובדת מאוד – כל הנוכחים קמו לכבודנו וברכו אותנו לשלום, אביו של השוטר ברך אותנו בחמימות והודה לנו על הגעתנו לנחם, אחד מאנשי הנהגת היישוב ביקש מאיתנו לשבת לסעוד איתם, אך אנו הסברנו לו שמטעמי כשרות איננו יכולים, בני הבית כיבדו אותנו במים קרים בכוסות חד פעמיים ואנחנו בירכנו בקול רם לעילוי נשמת השוטר שנפל. בני הבית התרגשו מאוד לשמע הברכה.

ההפרדה בין הגברים לנשים ניכרה, הגברים ישבו בבית האח הגדול של השוטר והנשים, ישבו בבית הוריו שמעבר לכביש, אחד הנוכחים הסביר לנו שהדת הדרוזית מחייבת להבדיל בין גברים לנשים בדומה לדת היהודית. הוא הוסיף ואמר כי הם יושבים שבעה ימי אבלות עליו וכי הגענו ביום עצוב עוד יותר, שאחת מבני המשפחה כבת 90 הלכה לעולמה.

סיפרנו לבאי הבית את חובתנו כחרדים לנחם את המשפחה על הירצחו של כמיל בנם, "חלק מהחובה היא בגלל שבשבתות וחגים הדרוזים, הם אלה שמחרפים נפשם לבדם מול מבקשי רעתנו, מפני שעליהם לא מוטלת החובה לשמור את השבת ובכך הם מאפשרים ליהודים לנוח ביום הזה" אמרנו להם, אביו של השוטר התרגש מאוד והודה שוב ושוב על הדרך הארוכה שעשינו בשביל לנחם אותם.

בהמשך אמר האב: "תודה לך ולחבריך שהגעתם מירושלים ובני ברק, ובמיוחד שאתם מגיעים מהחברה החרדית, זה מחמם לי את הלב מאוד, ותדע, שבמדינת ישראל, חיים דרוזים שאוהבים את המדינה, ושאוהבים את היהודים ושותפים לחיים, ומחפשים כל דרך להיות לא רק שותפים בהגנה עליה, אלא גם בחיים ובכבוד בה, ואני רוצה להגיע אתכם לשיתוף פעולה, להביא כמה שיותר חרדים ממרכז הארץ, להכיר את העדה הדרוזית, תודה לך ולחברים שבאתם זה ממש מחמם את הלב, אני מברך אתכם אתם הצעירים והיפים, שתגדלו לתפארת החברה החרדית, ומדינת ישראל, תודה לכם אמן".

בסיום, הבטחנו לאב שהחברה החרדית אינה שוכחת את השוטרים הדרוזים שנלחמו במחיר חייהם בשביל להציל יהודים, בדומה לשוטר הדרוזי שנרצח בפיגוע התופת בבית הכנסת בהר נוף לפני כ-3 שנים – זידאן סייף הי"ד. וכמובן, השוטר השני שנרצח בפיגוע הירי הקשה ביום שישי האחרון – האיל סתאוי הי"ד.

אחד התושבים סיפר לנו שהדת הדרוזית מחייבת כל אדם הנאמן אליה, להתחייב אמונים למדינתו ולהגן אך ורק עליה, וגם אם הוא נאלץ להילחם נגד דרוזי אחר במדינה אחרת.

השארת תגובה