שוב שחיתות: מבקר המדינה מעלה חשש לניגוד עניינים במשרד להגנת הסביבה

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר ליועמ"ש מידע המעלה חשד לפלילים בכל הנוגע לטיפול יבוא האמוניה לטובת חיפה כימיקלים

לוגו המשרד להגנת הסביבה
לוגו המשרד להגנת הסביבה

מבקר המדינה, השופט בדימוס, יוסף שפירא העביר ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט  מידע המעלה חשד בכל הנוגע לטיפול ביבוא האמוניה והאישורים הנלווים מה שמעלה חשש לפלילים.

המידע שהעביר המבקר עולה כי לכאורה נעשו מהלכים מוטעים בכדי להיטיב כלכלית עם חברת חיפה כימיקלים וכן מידע שהועבר לגורמים מוסמכים בנושא שונה כמה פעמיים באתם לאינטרסים ולא בהכרח היוו את העובדות הקימות.

כמו כן עולה חשד כי מנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה מר ישראל דנציגר היה מעורב בצורה חריגה ואקטיבית יתר על המידה , וכי לא קיים הסדר למניעת ניגוד עניינים שנקבע לו ב-2015.

עוד עולה מהמידע שנמסר, כי עולים חששות לקיומם של שיקולים זרים וחשש לפגיעה בטוהר המידות בכל מה שנוגע ליחסים בין המשרד להגנת הסביבה וחברת חיפה כימיקלים.

מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר כי הם נדהמו לשמוע מהתקשורת על האשמות החמורות וכי "עד לרגע זה לא קיבל שום הסבר או מידע בכל הנוגע אליהם. ברגע שנקבל את החומר בשלמותו נוכל להגיב לגופו של עניין, יודגש, כי כל פעילות אנשי המשרד להגנת הסביבה בתחום זה נסמכה באופן מלא על המלצות של מומחי המקצוע בתחום מהארץ ומהעולם, ולוותה באופן צמוד על ידי הגורמים המשפטיים, לאור העובדה שהנושא נדון בערכות משפטיות שונות".

השארת תגובה