מרגש: הגרש"מ עמאר וליפא שמעלצר הגשימו חלום לילדי מש"י

צילום: קובי הר צבי
צילום: קובי הר צבי

כשנשאל לפני מספר חודשים אראל, המתחנך במש"י (מרכז שיקום ילדים) בירושלים כיצד ירצה לחגוג את בר המצוה שלו הוא הציע מספר אפשרויות שכל אחת מהן היא פרויקט בפני עצמו. אך במש"י לא נרתעו והצליחו להגשים לו את כל החלומות. אראל ביקש שכל ילדי הכיתה שלו, אף הם בעלי נכויות המתקשים להתנייד בכוחות עצמם, יגיעו בכיסאותיהם הממונעים לכותל המערבי לעלייתו לתורה, דבר המהווה אתגר טכני ורפואי בפני עצמו.

אראל לא הסתפק וביקש שרבה הראשי של ירושלים יטול חלק באירוע, וכך, במבצע לוגיסטי הגיעו הבוקר (ב') שנים-עשר ילדי כיתתו של אראל בכסאות ממונעים, שם פגשו את רבה של ירושלים הראש"ל הגאון רבי שלמה משה עמאר שבירך את הילדים והסביר כי קיום המצוות של נערים המתמודדים עם קשיים חביב על הקב"ה יותר מכל.

לאחר העליה לתורה ביקרו הילדים במיצג התלת-ממדי המעניק חוויה של סיור מדומה בבית המקדש השני וחשו כאילו הם מבקרים בבית המקדש שנחרב לפני 2000 שנה בקירוב.

בצאתם מהמיצג, המתין להם בעל המנגן מארה"ב ר' ליפא שמעלצר ששר ורקד עם הילדים.

יו"ר מש"י הרב אשר זורייבין שהתרגש מהמעמד סיפר על כח ההתמדה של אראל אותו הוא זוכר עוד כילד קטן, על הצעדים הגדולים שביצע ועל ההתקדמות המדהימה שלו. הוא הודה למרא דאתרא של ירושלים הראש"ל הגרש"מ עמאר שליט"א, ולרב הכותל הגר"ש רבינוביץ' שאנשי לשכתו טרחו למען תיאום האירוע. "כל ילד שחוגג בר מצוה במש"י זה מאורע מרגש. בר מצוה היא רגע של חשבון נפש ועבורנו היא הזדמנות להביט אחורה ולהיזכר בכל האתגרים והקשיים שצלחנו יחד עד שהגענו הלום.

נטלנו על עצמנו במש"י כמשימה להפוך את העולם למקום טוב יותר, עבור הילדים, עבור בני משפחותיהם ועבור החברה בכלל ואנחנו גאים בהצלחה של אראל שהיא ההצלחה של כולנו".

השארת תגובה