ב'שלום עכשיו' לועגים לבנט: "החוק שדורש רוב של 80 חכי"ם, דינו להתבטל ברוב רגיל"

ועדת השרים אשרה היום את 'חוק ירושלים' שמקדם השר בנט ולפיו יידרש רוב מיוחד של 80 חברי כנסת על כל ויתור של חלקים מירושלים

שלום עכשיו. צילום: עמוד הפייסבוק
שלום עכשיו. צילום: עמוד הפייסבוק

לאחר שוועדת השרים לחקיקה אישרה היום את 'חוק ירושלים' השנוי במחלוקת של השר נפתלי בנט ולפיו כל הצעה להעברת שטחים מירושלים לריבונות של גורם מדיני אחר, יחייב אישור במליאת הכנסת של רוב מיוחס של 80 חכי"ם, בארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו' לועגים לשר בנט ומציינים כי החוק אותו מבקש בנט לקדם צפוי ממילא להתבטל ברוב רגיל.

בהודעה שפרסם הארגון נאמר, כי "רק מחנה פוליטי מבוהל והיסטרי שרואה את ימיו האחרונים של שלטונו יכול לייצר הצהרת חוק שמטרתה למנוע כל תרחיש עתידי של דיאלוג פתוח עם הפלסטינים וחלילה, הסדר מדיני. זו המדיניות האמיתית שמקדמת ממשלת בנטיהו – שימור הסכסוך והחרפתו".

לדבריהם, "ירושלים מחולקת היום יותר מאי פעם, ולא יהיה הסדר בלי פתרון מוסכם בירושלים, אבל בימין מתעקשים על חוק שקובע שלא נוכל להיפרד משכונות כגון שועפאט וסילוואן ללא תמיכת 80 חברי כנסת, שדינו אגב להתבטל ברוב רגיל".

נזכיר כי עם אישור החוק והעברתו בוועדה ביקש השר בנט להזכיר, כי "פעמיים עיר הבירה ניצלה מאסון החלוקה שהובילו אהוד אולמרט ואהוד ברק, שהחזיקו רוב זמני בכנסת. זה נגמר. חוק ירושלים מאוחדת שעבר היום בוועדת שרים לחקיקה ימנע כל היתכנות לחלוקת ירושלים. אחדות סביב חוק ירושלים מאוחדת יחזק את מעמדנו בעולם, וימנע לחצים עתידיים על ישראל".

השארת תגובה