צפו: פישל רוזנפלד התקרב לכוון הר הבית – וההמון הערבי הסתער לכיוונו

הרחובות ריקים, הרוכלים בשוק משוועים לתיירים – שמדירים את רגליהם, והאבטחה ברחובות הדוקה ביותר • פישל רוזנפלד ניסה להתקרב אל המגנומטרים שהוצבו בשער האריות המוביל להר הבית והותקף על ידי המון זועם • תיעוד וידיאו

יומיים לפיגוע הירי בהר הבית, נפתחו סמוך לשעה 12:30 בצהריים השערים המובילים להר הבית, שלראשונה מזה עשורים נסגר לחלוטין לעליית מתפללים מוסלמים. אלא שהמתפללים הופתעו לגלות את אמצעי האבטחה הטכנולוגיים שקידמו את פניהם. המגנומטרים שהוצבו לראשונה בכניסה להר פגעו בכבודם וקבוצה של כמאתיים מוסלמים, יחד עם אנשי וואקף והמנהל של מסגד 'אל אקצא', פתחו בתפילת מחאה אל מחוץ להר – שם הם נשארו להפגין – גם בשעה זו.

פישל רוזנפלד ביקש לעמוד מקרוב על המתרחש והגיע לפני שעה קלה למקום. ניסה להתקרב אל מעבר לשער האריות, בשטח שלפני העלייה להר, שם הוצבו המגנומטרים, אך הגעתו 'סיבכה' את כוחות הביטחון ולוחמי משמר הגבול שאבטחו את המקום. ללוחמי המג"ב לא היה כל ספק כי החזות החרדית תשפיע על הכאוס במקום, אך לא יכלו למנוע את כניסתו למקום אך ורק בשל היותו חרדי.

כשהוא מלווה בארבעה לוחמי מג"ב התקדם פישל ל"שטח האש" אך בעודו עומד בפינה הצמודה לשער התקרב ההמון הזועם לעברו תוך כדי שהם צועקים לעברו בקריאות "אללה הוא אכבר". למאבטחים, שזיהו את המתרחש במקום, לא נותר אלא להורות על יציאתו המיידית מהמתחם.

לצד עשרות כלי תקשורת זרים ומעגל האבטחה המתוגבר במזרח ירושלים, אי אפשר שלא לשים לב לשכונות הריקות, השוק שהתיירים רגילים לנהור אליו משווע לקונים ורכבי הפיטרול האו"ם שעוקבים אחר "הר הגעש" שמאיים להתפוצץ. צפו בתיעוד של פישל רוזנפלד:

השארת תגובה