זיו שורץ, יו"ר עמותת 'מטה יהודה אוהבת חיות': "ירי בכלבים אינו הפתרון"

כלבים משוטטים. אילוסטרציה
כלבים משוטטים. אילוסטרציה

אבי אבותיו של הכלב הוא הזאב. הכלבים בויתו על ידי בני האדם והאחריות המוסרית לעצם קיומם הם בני האדם שיצרו את הכלבים הראשונים למטרת עבודה: שמירה, ציד ורעיית צאן.

הכלבים הם הראשונים לצאת לשטח לשם הצלת חיים במקרה של רעידת אדמה וחילוץ ואפילו זק"א משתמשים בשירותיהם, הכלב הוא חיה שלומדת מהר ונאמנה ולכן נבחר גם לתפקידים אלה.

הכלבים המשוטטים ברחובות בית שמש לא הגיעו יש מאין. הם נזרקו, ננטשו והתרבו כדרך הטבע ברחובות הקשים. הם נאלצו לשרוד והפכו לכלבי בר.

כלבי בר, כעיקרון פחדנים ואינם מעוניינים במגע עם בני אדם כלל. הם מתקרבים לאזורינו רק כדי להשיג מזון. הם לא תוקפניים מתוך רוע או רצון לפגיעה מכוונת. כמו לכל אם ואב, גם להם יצר הגנה על המשפחה "הלהקה".
הכלבים האלו חיו בשטח אליו פלשו בני האדם במשך עשרות שנים. כך שבעצם המין הפולש הוא אנחנו בני האדם. שטח זה היה שטח המחייה שלהם שנים רבות לאחר שנדחקו משכונה לשכונה בכל פעם ששכונה חדשה נבנתה. ההזנחה הפושעת כלפיהם אינה הגיונית ולמעשה משולה לעבירת צער בעלי חיים.

ירי בכלבים אינו הפתרון!!! הפתרון היחיד כתכנית חומש לשנים הבאות בכל הארץ הוא טפל – חסן – החזר!
לאחר טיפול קצר אצל הוטרינר, יצר ההגנה נמוג ויצר התוקפנות ידעך. הלהקות יצטמצמו, יחלשו ולא יהוו עוד איום. זו הדרך היחידה למגר את התופעה, דרך מבוססת ניסיון בעולם המצריכה תקציבים אשר קיימים במשרד החקלאות, אך אינם מנוהלים כראוי ואינם מוזרמים כלל למטרה החשובה הזו.

למרות שאנו פעילי בעלי חיים זועקים כבר שנים לטיפול בבעיה גם מבחינת התושבים וגם מבחינת הצער והחיים העלובים ככלב רחוב. אך כל מי שנושא בתיק החקלאות ואמור לטפל בנושא אוזניו ערלות.

השארת תגובה