נתניהו על דוח המבקר: 'פייק ניוז' • מנכ"ל משרד התקשורת נחקר בפרשת בזק

ראש הממשלה מגיב לדוח המבקר ותוקף: עוד ניסיון סרק לייצר פרשייה יש מאין נגד ראש הממשלה. פרשת בזק – אלוביץ מסתבכת. במקביל פורסם היום דוח חמור של מבקר המדינב על משרד התקשורת.

נתניהו. צילום: קובי גדעון לע"מ
נתניהו. צילום: קובי גדעון לע"מ

הותר לפרסום כי הבכיר במשרד התקשורת שנחקר בחשד למעורבות בפרשת בזק הוא מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר. הוא חשוד בביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך.

כזכור נגד חברת בזק והבעלים טייקון התקשורת שאול אלוביץ מתקיימת חקירה ברשות לניירות ערך בחשד לעסקת בעלי עניין.

בנוסף היום פורסם דו"ח מבקר המדינה על משרד התקשורת המראה כשלים חמורים בתיפקודו של המנכ"ל ושל השר עד לאחרונה במשרד, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

דו"ח של מבקר המדינה קובע שמנכ"ל המשרד שלמה פילבר קידם מהלכים לטובת החברה שעומדת במוקד החקירה: "נהג בצורה לא מקצועית וללא הצדקה". בדו"ח ישנה גם ביקורת על החשש לניגוד עניינים של נתניהו בשל קרבתו לבעל השליטה אלוביץ'.

עוד עולה מהדו"ח כי ראש הממשלה לא הכחיש את האפשרות שאלוביץ' פנה אליו בנושאים הקשורים לחברת בזק, בעת שכיהן כשר התקשורת ולפני שנחתם הסדר ניגוד העניינים. המבקר מוסיף "לא התקבלו החלטות שמעלות חשש לניגוד עניינים", אבל מותח ביקורת חריפה על הסתרת הקשר בין נתניהו ואלוביץ', ומעלה קושי בהסכם הקואליציוני סביב משרד התקשורת.

מבקר המדינה יוסף שפירא קבע בדו"ח על משרד התקשורת כי המשרד מיישם באופן איטי וחלקי את הרפורמה באינטרנט הקווי שיצאה לדרך ב-2015, שנועדה לאפשר לכל החברות בשוק התקשורת למכור לצרכנים תשתית אינטרנט. לפי הדו"ח, לרוב חברות התקשורת הפועלות בתחום אין עדיין גישה ישירה לתשתית המוחזקת על ידי החברות בזק והוט. נכתב כי הכשלים נובעים מסחבת של שתי החברות וכן ממשרד התקשורת שאינו נחוש דיו.

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבה לדוח המבקר וכתבה: "עוד פייק ניוז, עוד ניסיון סרק לייצר פרשייה יש מאין נגד ראש הממשלה. יחסיו עם מילצ׳ן היו ידועים לכל. ביחס לאלוביץ' היו לו יחסי ידידות ולא מעבר לזה, אך כשהדבר הועלה על ידי היועמ"ש, רה"מ פעל על פי ההנחיות וההוראות שניתנו לו. כל ההחלטות שהתקבלו על ידו ביחס לשוק התקשורת, גם לפני כן, היו אך ורק בהתאם להמלצות של גורמים מקצועיים, כשטובת הציבור בלבד עומדת לנגד עיניו".

השארת תגובה